26.1.07

Evelyn Sepp: Rootsi muudab M/S Estonia asjas meelt?

Hea uudis. Aga mida teeb Eesti Valitsus? Eile, neljapäeval andis Rootsi kaitseminister pressikonverentsi.

Kaitseministeeriumi pressiteade ning vastav valitsuse otsus, mille sisu tundub vähemalt esmapilgul Eestile põrutavalt positiivne.

Tema põhisõnumid olid lühidalt järgmised:
  • Rootsi Valitsus astub samme, et võtta maha tuukrite vaikimisvanne;
  • Rootsi Valitsus avalikustab kõik Kriminaalmaterjalide Labori valdusesolevad videofilmid ning neid asutakse uurima, seejuures ei püstitata uurimisülesannet kitsalt piiritletuna vaid mingitest kindlatest ajavahemikest nagu seni;
  • Suurendatakse vastava labori eelarvet. Märgatavalt;
  • Kutsutakse uuendatatud uurimise juurde ametlikult ka Eesti Vabariigiv aatlejad.
Ühesõnaga - tervitan Rootsi valitsuse eilset otsust teha kõik Estonia õnnestusegaseotud materjalid lähiajal avalikuks ning võtta tuukritelt maha ka nnvaikimisvanne. Tegemist näib olevat väga positiivse arenguga, mis väärib järgimist ka siin, Eestis.

On ilmselge, et Estonia parvalaevaga juhtunud õnnetust uurinud rahvusvahelisel komisjonil endalgi, vähemalt osal selle liikmetest, ei olnud ligipääsu kogu filmimaterjalile ja dokumentatsioonile.
See võib olla ka põhjuseks, miks seni ametlikuks peetud versioon kipub aja jooksul kildudeks purunema.
Samuti on vajalik ühemõtteliselt kummutada ka kahtlused, mille on põhjustanud KAPO kogutud ja president Merile edastatud operatiivinfo laeva lasti ning sõjaliseotstarbega materjali ja tehnika vedude kohta viimasel, õnnetusaegsel ööl.
Seega kutsusin täna, s.o. reedel Vabariigi Valitsust üles omakorda avalikustama ka Eestis seni varjul hoitud informatsioon ning vabastama ametnikud ebaseaduslikust vaikimiskohustusest.
Tuletan meelde kolleeg Trivimi Velliste 13.detsembril 2006.a. sõjatehnikavedusid uurinud nn Estonia komisjonis öeldut:

"See väide ei vasta tõele, et Eesti juhid, kes on siin /s.t. komisjonis/ käinud tunnistusi andmas, et nad ei teadnud mitte midagi. See väide ei vasta tõele."

Isiklikult pean väga positiivseks ka seda, et Rootsi on ametlikult kutsumas Eestit uuendatud uurimise vaatlejaks.

Sellest lähtuvalt teen ettepaneku, et valitsus kaasaks vaatlejateks nii eksperte kui ka Riigikogu liikmeid. Ainult nii on võimalik saavutada vajalik läbipaistvus ning hakata üles ehitama avalikkuse usaldust, mis Estoniaga seotud uurimiste juures seni puudunud on.

Vaatame aga, mis siis nüüd juhtuma hakkab. On see tõsine meelemuutus või järjekorne PR-aktsioon, mida Rootsis ennegi lavastatud.

Ise loodan paremat!
Evelyn Sepp

53 comments:

Friday said...

Millegi pärast kahtlen, et see saladuste loor täielikult kaob, seitsmes meel ütleb, et avalikustatakse vähem valgustkartvad asjad, ülejäänud aga on juba ilmselt praeguseks hävitatud ... ei saa seda väita, puhtalt minu arvamus ...

Bobik said...

Evelyn, kas tõde ongi see, mida enamik inimesi usub?


Seekord ma ei tee nalja...eelmised korrad tegin. Ausalt, noh.

Ray Leinberg said...

siiras soovitus: drop it (loobu, tegeled jamaga). Vali konstruktiivne, edasiviiv projekt.

Olav Tabur said...

Seda peab uskuma, et kus juriidiliselt asju keerulisemaks ajada annab, seda ka tehakse.
Mind vaevab "Estonia" hukust peale väga lihtne küsimus. Selle laeva mõlemad SOS-avariiboid ujusid rahumeeli TRANSPORDIASENDIS randa. Transpordiasend tähendab siin seda, et boi küljes olev lüliti ei rakendunud, kui laev kummuli vajus ja boid oma pesadest välja veeresid ja seega ei tulnud nende boide seesolevatest raadiojaamadest endastmõistetavat hädasignaali.
Ometi oli just enne seda sõitu kontrollitud nii meeskonna teadmisi, kui ka Veritase poolt laeva tehnilist seisundit.

tom said...

Arkadi, sina kindlasti tead, seleta olavile see laevaboy asi ära

Arkadi Zuk said...

Tean. Aga ei seleta. Ootan järgmist teemat.

Jubejuss said...

Hakkan isegi kergelt rahutuks muutuma. Vanasti võis ikka esmaspa miskit loota, aga täna ei midagi!

Ray Leinberg said...

ma sain täna alles aru arkadi on kommenteerija nagu me kõik siin, tegi nalja, ma arvasingi ta on selle blogi weebimeister. Teadmiseks arkadile see on nõukogude huumor, pole naljakas ja kuulub minevikku.

Jubejuss said...

Aga meie siin eestis ju teame, et Arkaadi on tuntud nõukogude riietushumorist Valeri Ljontev. Aga kui see pole nii siis ei tea me siin suurt midagi ja jälle tuleb kõike otsast alata. näh

Jubejuss said...

Teine asi mille ma avastasin on see, et Mihkels on tegelikult välireklaam, sest pärast seda kui tänavatelt suured valimisplakatid maha võeti on ka mihkelsi blogis vaikus.

Jubejuss said...

Aga muidu on Rayl tuline õigus. Ma mäletan kuidas vene ajal oli täiesti tavaline kui keegi käis teise blogis weebimeistri pähe õiendamas. Noh nii ju tegi ka Stalin Lenini blogis pidevalt, kuni viimane täitsa ära dementseks muutus. Hilisemat lugu teame me juba kõik.

Jubejuss said...

Lisaks on mul see küsimus, et kui tuleb kange tahtmine, et kuda siin blogis aplodeerida saaks?

Arkadi Zuk said...

Ray, mul polnud neid torte, mida vasta ekraani lüüa võtta kuskilt parasjagu, et ameerika kaasaegset huumorit teha.

siiralt teie

A.Raikin

Jubejuss said...

Pagan, Raikin hoopis. Ma kohe tundsin et milleaggi eksisin

Arkadi Zuk said...

Mina arvan, et kogu see bloog on siin lavastatud ja Hr. Tabur on kogu selle avantüüri taga.

mnjaa

Arkadi Zuk said...

Evelyn. Ma olen natuke solvunud ka tegelikult. Esiteks ei ole ühtegi vahvat uudisteost sinu poolt tekkinud siia.. Me jussiga peame kahekesi rapsima..

ja teiseks ei võtnud sa mind sinna seksikate kokkutulekule kaasa.

Mis meist saab niiviisi??

Arkadi Zuk said...

Vartsi on isegi Mihkels tootlikum. Hetkel ta küll rajab mustamäele üht uut tiiki ja pole aega postitada.

Jubejuss said...

Kusjuures mina olengi tänase õhta Härra tallinna linnapea Jüri Ratase ajaveebis veetnud (www.ratas.ee)

Jubejuss said...

Aga Arkaadi, ole seal ettevaatlik, seal on nii, et kui oled kommenteerinud ja siis pahaaimamatult värskendad lehte, siis automaatselt genereerib viimasest su kommentaarist koopia ja nii palju kui värskendad. Mul õnnestus kogemata lühikese jaga 48 kommentaarida produtseerida

Jubejuss said...

Härra tallinna linnapea Jüri Ratase ajaveeb on selles mõttes proffessionaalsem, et ta tegi seda koos kujundajate ja itimeestega kuu aega, muidu oleks kauemgi teind, aga vahepeal olla itimehed ja kujundajad hoopis verivorste ja piparkooke teind, aga ploog on ikka p....s! Ma kunagi ei tea milline peaks olema viimase lause viimases sõnas punktide ja tähtede vahekord, et kõik saaks aru, et ma tahan viisakalt öelda perses.

Jubejuss said...

PAGAN! Just äsja kustati kõik kordused sealt ära.

Jubejuss said...

Ühesõnaga härra tubli linnapea Jüri Ratas sai oma veebi korda. TEHTUD VIST!

Jubejuss said...

Ma ise õudselt pabistasin, et äkki nüüd härra tallinna linnapea Jüri Ratas arvab, et ma meelega tegin nii palju korduvaid kommentaare, aga ma ei teinud ju!

Jubejuss said...

Aga muidu Evelin on nii, et see Estoonia teema ajab mul kui lihtsal valijal ikka juhtme täitsa kokku - no minge käige seal ooperis ükskord ära ja vaadake kes seal siis lõppude-lõpuks esineb. Ja öelge siis teistele ka

Jubejuss said...

Tegin mihkelsi ploogi ise uue postituse - mees lihtsalt ei saa ise hakkama

Jubejuss said...

Aga Evelyn, siis on mul ka selline küsimus, et avastasin, et keskerakonna liikmed kasutavad oma blogides pealkirju nii, et panevad oma nime siis kooloni ja siis pealkirja, nagu see: "Evelyn Sepp: Rootsi muudab M/S Estonia asjas meelt?" Et mis see on mingitele lollidele pensionäridele, et "pagan kunagi ei tea jälle kus ma ikka viibin või kesse siin jälle räägib" vä?

Arkadi Zuk said...

Mihkelsile ei jäänud koosolekust see ka meelde, et blogikülastajatega tuleb suhelda. Savisaar on ses mõttes sümpaatsem, et nii kui talle kommentaar teha saadab ta Sepiku ja Pikaro ukse taha tänama.

Jubejuss said...

Aga mihkelsi probleem ongi selles, et ta mõtleb oma peaga. Ja suurem osa ajast kulub sellele, et mõelda kuidas see oma peaga mõtlemine käib. Siis ei ole imestada, et tal midagi meelde ei jää või tähele ei pane.
Hommikul sõitsin Mustamäest mööda ja nägin Mihkelsit kelgutamas. Eriti armas oli lõpuosa, kus ta kelguga parditiiki sõitis. Rohkem ei teda ei näind ka. Noh ilmselt uuristab tiiki altpoolt.

Arkadi Zuk said...

Mustamäe parditiigi põhjas võib ka mõni laevaboy olla.

Kui mihkels sukeldus labidaga, siis võis jah süvendama minna, kui aga ilma, siis läks lihtsalt promeneerima.

Arkadi Zuk said...

Kurat! See Mihkels on üldse nunnu!

Arkadi Zuk said...

Ma üldse ei imestaks, kui ta mitu häält saaks valimistel.

Jubejuss said...

Kui Mihkels saab valimistel mitu häält on täitsa võimalik moodustada ka esimene mustamäe Mihkelsi nimeline meeskoor, kuid miks mitte isegi segakoor. Poistekoori heameelega välistaks, sest see võib tiba kriminaalne olla. Kuigi teisalt on Mihkels väljendanud arvamust, et ta justkui tunneb sümaatiat väikeste poiste vastu, kes voodit märgavad. Jah ega asjata öelda, et sageli geenjused pannaksegi vangi tihti.

Arkadi Zuk said...

Mihkels teeb esimese segakoori, kus on liikmeteks pardid ja üks mihkels. Selline a'capella grupp, kes hakkab meid eurovisioonil võidukalt esindama.

Savisaar on vägev ja Mihkels on tema prohvet.

Jubejuss said...

Kas lestad on muidu instrumendid või vokaal?

Jubejuss said...

Noh sellepärast küsin, et kohe selge oleks, et ei tekiks jälle mingit abavõrdset starti nagu

Arkadi Zuk said...

Lestad on vokaal. Vajadusel kaasatakse instrumentaali tegema tšekke krabistav Lenk.

Jubejuss said...

Järgmiseks, härra Zuk, sooviksin oma intervjuuga edasi minna selle kohapeale, kus tuleb juttu mustamäe segakoori varustamisest publikuga. Nimelt tahab lugeja kindlasti teada, et kas parditiik on võimeline ära mahutama kõik mustamäe haigla statsionaared kui ka ambulatoorsed kliendid et mitte isegi öelda patsionendid? Ja kui seal neile muld peale siis aetakse, kas tekib autommaatselt uus kalmistu või kõrghaljastusega jalgpalli staadion?

Arkadi Zuk said...

Seda küsimust oleme me mihkelsiga tihti isegi arutanud. Alati on asi lõppenud sellega, et mihkels muutub ootamatult vitaalseks ning kihutab kiljumise saatel ja laualt lauale hüpates mööda Szolnoki restorani ringi, kuni meid välja visatakse.
Hiljem on muidugi endal ka hea meel alati, et konstuktiivne ja epohhiloov koosolek tuli välja.

Sirje said...
This comment has been removed by the author.
Sirje said...

Jubejuss kustutas minu typodega kommi :(

Kirjutan veelkord:
Poisid, mis Teil viga siin kommida, Teie ei kandideeri. Mina pean rinda pistma tõsiasjaga, et endine tv-politseisaatejuht Mihkels, saab lõdva randmega rohkem hääli kui partei esimees.
Te võite ju vastu tuult joosta, aga teate isegi, mida sel ajal teha tohib ja mida mitte.

Arkadi Zuk said...

Sirts!

Arvatavasti tuleme päev enne valimisi välja, kui mustad hobused ja hirnume kõvasti. Võibolla tuleme kui sebrad. Eks näis.

ray tuleb kui leebe tuul.

Jubejuss said...

Sirje
Ei ära ikka räägi nii, nagu kommimine oleks meelakkumine. Mina võtan seda kui rasket tööd. Ratase ja Mihkelsi plogis peab pidevalt ennast kontrollima, et mitte naerma puhkeda, tead ise kuidas vaadatakse neid, kes pidevalt hirnuvad.
Aga Kalle saab sllepärast rohkem hääli, et rahvas mäletab oma miilitsaid. Lisaks on tal sama ilusad juuksed kui Rüütli Arnol. Ja ta on muidu ka ilus, kui tsiteerida tema enda viimast sissekannet siis: "Vaadake poliitikuid. Hea ülikond, elegantne lips ja särav naeratus on neile sama kohustuslikud, kui pestud hambad" just selles ongi tema edu võti millest tasuks shnitti võtta.

Jubejuss said...

Sirje, sul pole ju lipsu!

Jubejuss said...

Samas on siinkohal hea võimalus öelda, et Trivimi nimega saab sllist nalja teha, et Tvavimi! See peaks ka teie sõberparteile venemaal nalja tegema - nii need eesti ja vene erimeeslused ületatakse

Jubejuss said...

Erimeeslus on nagu tegelt selline "eri mees olemine" noh vist homoteema, mis siis et ma mõtlesin erimeelsus

Arkadi Zuk said...

Ma tulin lihtsalt korraks ütlema, et Mihkelsile on basturmaad juurde vaja.

Bobik said...

Kas valimised on juba läbi? Ma käisin korra ära ja siin on ikka sama jama ju. Tühi kõik. Nigu tühi pää. Nigu Mihkelsi pää. Või Mustamää koos tiigiga.

A, see, et ikkagi ma tahaks seda puhvaikat. Ja siis, et kas mina saaks tulla lava ette plaksutama ka, noh Mihkelsi segakoori kuulama ja nii?

Anonymous said...

2008真情寫真aa片免費看捷克論壇微風論壇大眾論壇plus論壇080視訊聊天室情色視訊交友90739美女交友-成人聊天室色情小說做愛成人圖片區豆豆色情聊天室080豆豆聊天室 小辣妹影音交友網台中情人聊天室桃園星願聊天室高雄網友聊天室新中台灣聊天室中部網友聊天室嘉義之光聊天室基隆海岸聊天室中壢網友聊天室南台灣聊天室南部聊坊聊天室台南不夜城聊天室南部網友聊天室屏東網友聊天室台南網友聊天室屏東聊坊聊天室雲林網友聊天室大學生BBS聊天室網路學院聊天室屏東夜語聊天室孤男寡女聊天室一網情深聊天室心靈饗宴聊天室流星花園聊天室食色男女色情聊天室真愛宣言交友聊天室情人皇朝聊天室上班族成人聊天室上班族f1影音視訊聊天室哈雷視訊聊天室080影音視訊聊天室38不夜城聊天室援交聊天室080080哈啦聊天室台北已婚聊天室已婚廣場聊天室 夢幻家族聊天室摸摸扣扣同學會聊天室520情色聊天室QQ成人交友聊天室免費視訊網愛聊天室愛情公寓免費聊天室拉子性愛聊天室柔情網友聊天室哈啦影音交友網哈啦影音視訊聊天室櫻井莉亞三點全露寫真集123上班族聊天室尋夢園上班族聊天室成人聊天室上班族080上班族聊天室6k聊天室粉紅豆豆聊天室080豆豆聊天網新豆豆聊天室080聊天室免費音樂試聽流行音樂試聽免費aa片試看免費a長片線上看色情貼影片免費a長片

Anonymous said...

本土成人貼圖站大台灣情色網台灣男人幫論壇A圖網嘟嘟成人電影網火辣春夢貼圖網情色貼圖俱樂部台灣成人電影絲襪美腿樂園18美女貼圖區柔情聊天網707網愛聊天室聯盟台北69色情貼圖區38女孩情色網台灣映像館波波成人情色網站美女成人貼圖區無碼貼圖力量色妹妹性愛貼圖區日本女優貼圖網日本美少女貼圖區亞洲風暴情色貼圖網哈啦聊天室美少女自拍貼圖辣妹成人情色網台北女孩情色網辣手貼圖情色網AV無碼女優影片男女情色寫真貼圖a片天使俱樂部萍水相逢遊戲區平水相逢遊戲區免費視訊交友90739免費視訊聊天辣妹視訊 - 影音聊天網080視訊聊天室日本美女肛交美女工廠貼圖區百分百貼圖區亞洲成人電影情色網台灣本土自拍貼圖網麻辣貼圖情色網好色客成人圖片貼圖區711成人AV貼圖區台灣美女貼圖區筱萱成人論壇咪咪情色貼圖區momokoko同學會視訊kk272視訊情色文學小站成人情色貼圖區嘟嘟成人網嘟嘟情人色網 - 貼圖區免費色情a片下載台灣情色論壇成人影片分享免費視訊聊天區微風 成人 論壇kiss文學區taiwankiss文學區

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................

Anonymous said...

sex999 免費影片免費視訊173liveshow免費視訊聊天室免費視訊gogo免費視訊ggo免費視訊美女免費視訊交友免費視訊聊天區視訊交友90739080視訊聊天室視訊美女34cc聊天室ukisssex888影片區sex888免費影片分享區sex888免費電影豆豆聊天室dodo豆豆聊天室辣妹視訊辣美眉173show影片視訊聊天室sogou搜狗音樂百分百貼影片區aaaa片免費看日本美女寫真集百分百貼圖區線上a片色咪咪影片免費視訊聊天免費影片免費視訊本土自拍免費聊天情色自拍情色貼片區本土自拍網情人視訊高雄網情人視訊聊天室視訊交友網男人幫論壇免費ava片線上看免費av18禁影片台灣kiss情人視訊網色色網a片天下第一色站小魔女免費影片小幻好玩遊戲小澤瑪莉亞小弟弟貼影片aaaaa片俱樂部影片卡通aa片子百分百貼成人圖片百分百貼影片區尋夢園聊天室交友愛情館交友愛戀速配網交友ggoo交友聊天室pc交友愛叭噗小遊戲aio交友愛情館aa免費看影片383成人影城38ga片下載3y3成人色色網38ga成人383movie成人影城av168成人女人色色網台灣遊戲桃Plus28論壇qq美美色網飯島愛免費影片小高聊天室嘟嘟情人色網聊天室尋夢園bobo線上遊戲莉亞迪桑寫真集一葉情貼圖片區