10.1.07

Evelyn Sepp. Jürgen Ligi tantsupidu Tõnismäel


Äsja vastuvõetud sõjahaudade seadus ei lähtu Genfi konventsiooni põhimõtetest, vaid ligilikust künismist. Kujutlegem vaid ette, kuivõrd sarnased, kui ikka on, olud Eesti sõjahauanduses või siis näiteks endise Jugoslaavi kodusõja värskete massihaudade - sõjaarmidega?

Sarnasusi ei mingisuguseid. Seega on tegemist taaskord ühe õnnetu konventsiooni särava pealkirja ärakasutamisega miski sisepoliitlise enesekeskse kasu taotlemiseks.

Milles seisneb kasu? Äkki selles, kes ja kui kiiresti poest väikse labidakese muretseb ning sellega usinasti välitöödele asub. Umbes nii, et mida rohkem kondikomplete valijatele ette näidata, seda rohkem dubrikuid. Ja mida rohkem dubrikuid, seda rohkem hääli.

Kolleeg Velliste sõnul võtab see kõik aega vaid paar päeva. No ootame siis paar päeva et näha, kuidas ta koos Kalev Rebase, Jüri Liimi ja Tiit Madissoniga kuskile muru sonkima siirdub, näiteks Tõnismäele. Ja mis kõige intrigeerivam – küllap leidub seal ka mõni Öise Vahtkonna tegelinski, kasvõi mobiiltelefoniga, filmimas, et vahendada maailmale mõnitavaid katkeid sellest, millest ametlikud infokanalid vaikivad või mida lihtsalt lakeerivad.

Pole see miski hirmutamine, pigem KAPO-meeste hirmuunenägu. Olen sedapuhku vahelduseks nendega solidaarne. Keegi peab ka nende peale mõtlema. Nendel ei käi valimiskampaaniat hetkel ja tööd tuleb teha ka peale 4.märtsi.

Peaauhinna saab aga selles laibasõjas see, kes nagu seriaalis Hirmu Faktor, kõige rohkem laipu kogub elik usse sööb. Eriti magus ehk boonuspunkte on väärt need kõdud, millel on tuvastatav mõne nõukogude armee sõjaväetunnus.

Ja kogu seda surnud hingede püüdmist hakkab dirigeerima kaitseminister Jürgen Ligi. Bravo! Kui sõjandusest ikka midagi ei jaga, siis laskem sõjahaudadel tantsupidu lahti.

Usaldada surnute saatus ja nende lähedaste tunded inimese hoolde, kes on oma haldusalas tuntud kui erakordselt ebakompetentne ja kuri inimene, on lihtsalt rumal ja vastutustundetu. Ma hääletasin ja hääletan ka tulevikus selliste seaduste vastu.

Olen põhimõtteliselt ligiliku mõtteviisi vastu, kus üksikküsimusi üritatakse lahendada ümbernurga väikese pettusega. Seaduse eesmärk peab olema selgelt seaduses välja öeldud, mida antud juhul teha ei julgetud. Selliseid argu ja konjuktuurseid otsuseid mina aga toetada ei kavatse.
Kuigi ministrihärra hakkab ilmselt rääkima sellest, et ega tema üksi ei otsustagi, et selleks on komisjon jne. Samas püüan vaid ennustada, millise töövõiduna sõjahaudade seadust parteiliselt esitlema hakatakse. Seejuures on asjal siiski veel üks nõks. Seadus ise ei käi kuidagi näiteks Tõnismäe mälestusmärgi kohta. Selle alusel ei ole seda tegelikult võimalik isegi juriidiliselt korrektsel moel teisaldada, segadust ja pinget Eesti ühiskonnas aga saab tekitada küll. Tõnismäe mälestusmärk ei ole nimelt hauatähis, vaid mälestusmärk II maailmasõjas langenuile.

Seetõttu on sõjahaudade seaduse vastuvõtmine ja müstilise avaliku huvi “äratundmisega” manipuleerima asumine erakordselt kultuuritu. Aga mida Jürgen Ligi kultuurist teab?

Ei tea ta midagi!


Teie Evelyn Sepp

57 comments:

Jubejuss said...

Näib, et see keskerakond, mis koalitsioonis on, on hoopis üks kuri keskerakond ja siis on üks teine, õige ja hea, kelle esindajad blogivad.

Urx said...

Taas süüdistab keskerakond kõiki teisi selles, milles nad peamiselt ise süüdi on, valetamine, lahmimine jne. Parim taktika on pealetung, mis? Ehk keegi siis nende endi jama ei märka.

Täpselt nagi Putin...

Viljar said...

millestki pikalt kirjutades võiks paari punktiga välja tuua, milles üldse asi on. mina näiteks ei tea, milles on sõjahaudade seaduse põhipunkt, mille vastu sa üsna emotsionaalselt protesteerid. meediat sel teemal ei loe (no ja see olevat ju kallutatud nii kui nii).

ps. tugrik. mongoolia tugrik. mitte dugrik.

mati said...

Kunagi tuleb paratamatu olukord, kui "Meie Langenud Poistele" peab kakkama kusagil kaugel soojal vaenulikul maal "Monumendi" püstitama.

Kuidas asukohamaa elanikud eestlaste kui okupantide "Vabastajate Monumenti" suhtuma hakkavad?

Kui kiiresti eestlaste monumendi minemaviimiseks Punane Kraana leitakse?

N said...

Tere, Evelina, millal te panete fofudja selga?

Evelyn Sepp said...

Kuulsale jubeussile ja kriitilisele urx-ile,
teate, eks koalitsioonides ongi raske olla. Opositsioonis aga veel raskem, lausa igav. Kui inimestel on aga igav, hakkavad nad igasuguseid rumalusi välja mõtlema.
Ja kui teie arvate, et Jürgen Ligi on tõesti hea, tark ja omakasupüüdmatu kaitseminister, siis lubage ma hakkan teist nimekirja koostama, avan kodulehe vmt. et sellised harvad eksemplarid kokku koguda ja erilise hoolega kaitse alla võtta. Võtke seda naljana või tõsise üleskutsena, kuidas aga soovite:), see tema tegevust talle usaldatud haldusalas kuidagi ei paranda. Paraku.

Evelyn Sepp said...

Viljar,

põhiline poliitiline eksitamine käib selle ümber, kas Tõnismäe mälestusmärk on hauatähis või on see mälestusmärk. Kui esimene, mida hr Ansip usinalt väita püüab, siis tekiks seaduse alusel justkui võimalus jäänuste ümbermatmisel kõrvaldada automaatselt ka tähis. Kui aga mõelda kainelt, siis järeldub, et mälestusmärk ja võimalik sõjahaud Tõnismäel on kaks ise asja. Ja et esimese kõrvaldamine ei tulene kuidagi automaatselt võimalikust sõjahaudade ümberpaigutamisest. See on vaidluse sisu.
Meenutan, et mälestusmärgi kõrvaldamiseks üritati vastu võtta hoopis üht teist seadust, mis kandis menetlusnumbrit 1000 SE - keelatud rajatise kõrvaldamise seadus.

Evelyn Sepp said...

Mati,
võin vaid arvata, et sõjad peale sõdu ei muuda kaotajaid võitjateks ega ka vastupidi. Just see on minu meelest piisav argument surnutega mitte sõdimiseks või ka mälestusmärkidega mitte sõdimiseks. Just täna, pühapäeval, rääkisin ühe väärika rindemehega, kellel oli mulle väga tõsine küsimus. Nimelt selline: kas need Eesti poliitikud, kelle arvates tuleks kohe ja kiiresti astuda Tõnismäel radikaalseid samme, suudavad kaitsta ka neid meie endi kaasmaalastest langenute viimseid puhkekohti Venemaal? Ja mida nad võtaksid ette siis, kui siinsele järgneks samasugune palgan seal? IRL või Reformierakonnal on täna veel raske mõista, et Tõnismäe monumendi ümberpaigutamist ei toeta ka eesti oma laskurkorpuse veterandid. Pealegi - nemad ju ei sõdinud Eesti okupeerimise eest.
Vastasin vanale sõjamehele lihtsalt: vaevalt nad selle peale mõtlevad. Sest need inimesed seal, Venemaa mullas, nende poolt ei hääleta! Mis neil sest!

Jubejuss said...

Ei, ei - rumalusi hakkavad inimesi ikka siis välja mõtlema kui valimised lähenevad. Eriti kui nad kipuvad poliitikud olema või mina. Aga Jürgen Ligist ei oska ma midagi arvata. Võibolla ainult niipalju, et mulle meeldiks rohkem kui ikka kõik saaksid pauku teha, mitte ainult palgasõdurid.
Aga sa üldse mõtle hoopis sellele ja te kõik seal toome peal, et tehke mingi idee, mille alla eestlased tahaks koonduda, mitte see et anname pappi jne, vaid see mille nimel jälle kõik kartuli koori sööks! Päriselt ka!
Ühelgi jõugul, kes seal mäeotsas hetkel on ei ole ideed kuhu ja eriti KUIDAS edasi minema peaks.
Jõudu!

Arrow Header said...

Huvitav, et Ligi olevat justkui süüdi kõiges, KÕIGES!!! Aga, mis küsimusi esitad, Evelyn, inimestele nagu Ain Seppik, Helle Kalda, Enn Eesmaa, Georg Pelisaar, Küllo Arjakas, Arnold Kimber, Olev Laanjärv, Toomas Varek, Toivo Tootsen?! Meelevärskenduseks: need on K-erakonna fraktsiooni liikmed, kes Riigikogus antud seaduseelnõu poolt hääletasid! (hääletustulemused)
Või siinkohal saab hakata rääkima sellest, kuidas K-erakond ongi vaba ja tore partei, kus valitseb arvamuste paljusus ja kõik võivad hääletada vastavalt oma äranägemisele jne? Huvitav küll, kuidas siis ühe mehe puhul on tegu tundub et peaaegu surmapatuga, teiste puhul aga arvamuste paljususega...

Jubejuss said...

A mis eestlaste ausambad seal venemaal üldse on muidu?

Evelyn Sepp said...

jubeussile.
poe taga on kõik väga kõvad riigikorra kukutajad:) või muidu kõige targemad. Kui sa vaatad teisi, nö küpseid demokraatiaid, siis hakkab silma sama tendents - põhiküsimused tunduvad kuidagi nii vähetähtsad. Võrreldes meie kiire ja murrangulise - põhimõtteliste otsuste tegemise ajaga. Tõenäoliselt ei saagi sellist põhiküsimust välja mõelda. See kas on või ei ole olemas. Praegu, kui kõik läheb hästi, vähemalt valdavalt nii arvatakse või õigemini usutakse, on pea võimatu inimeste tuju rikkuda küsimustega, et äkki 15 aasta pärast ei lähe. See jutt pole selleks, et õigustada lühikesi perspektiive. Aga. Poliitikud saavad rääkida ikkagi siis, kui kriitiline hulk inimesi on valmis ka kuulama. Täna pessimistlike juttude kuulajaid ja uskujaid palju ei ole. Sellegipoolest mõtlen palju ja tõsiselt selle aja peale, mis tuleb pärast tänast. Ilma naljata!

ps. arvan, et see vana ohvitser pidas silmas nö massihaudu ja matmiskohti, kuhu ka eestlased on maetud. Küllap neid leidub kõikjal laskurkorupuse rindetee äärsetes kohtades.

Evelyn Sepp said...

arrow header, ainus, milles ligit tõsiselt süüdistada, on see, et peale partei huvide on ka valdkondlikud või sellega seonduvad, laiemad - Eesti huvid.
Partei, kelle puhul riigikaitseline kompetents väljendub vaid loosungites, ei oma ettekujutust sellest, mis see laiem huvi on. Milles on näiteks meie viga või süstemaatiliselt viimaste koalitsioonivalitsuste viga? Tõenäoliselt selles, et valitsuste näol pole tegemist meeskonnatöö ega meeskonnavastutusega. Iga osapool nokitseb oma asja ja vaikides talutakse üsna pikalt rumalusi mõne teise ministri valitsemisalas.
Kardan, et see kriitika on asjakohane ka meie suhtes. On asju, mis lihtsalt juhtuvad.:)

Arkadi Zuk said...

Mul on alati hea kindel tunne, kui Jürgen ligi on.

Jubejuss said...

Mis nad hakkavad siis massihaudadest eetlaste konte välla sõeluma vä?
Issand
Julm aeg
Aga kriitiline hulk inimesi on alati valmis kuulama, suurtel meestel meeldib lihtsalt rääkida lihtsama ja kiirelt haaratavama seltskonnaga lihtsamatest asjadest - ei pea nii palju pingutama. No vaata ise mille ümber keerlevad valimislubadused - võta mind saad raha.
Noh ole siis tubli ja vaata et sind oma parteist välja ei visata.

Jubejuss said...

Arkaadi kurat! Mina pidin valves olema ju!

Arkadi Zuk said...

Ahjaa. Mul oli veel offtopic küsimus ka. Kas oleks mõistlik Põhja-Tallinna linnaosa Viljandiks ümber nimetada?

Arkadi Zuk said...

Juss sul on kalender ette käind jälle?? Täna öösel on sinu vahetus.

Jubejuss said...

Meil Pelgulinnas on hoopis poe kõrval kõige targemad mehed ja riigikukutajad. Poe uks on nagu poe kõrval, vist sellepärast. Ükspäev ma olin sunnitud kahelt riigikukutajalt isegi lühikeseks ajaks vabaduse võtma. Ülejäänutelt võtsin ausõna ja põgenesin. Muidu aitab seal rohkem kõva korra poliitika, aga üle ei maksa pingutada, nagu tookord kui keegi seal viinamüügi keelustas.

Arkadi Zuk said...

See kukutamise jutt toob meelde helged mälestused hilisest lapsepõlvest. Siis olin veel varastes kolmekümmnendates.

Käisime ikka naabrimeestega käokellasid varastamas öösiti, et neid siis pärast Varssavi turul realiseerida. Kukutajateks kutsusime ikka neid mehi, kes kella asemel täistundidel kukkuma jäid, et pererahvas halba ei aimaks.

hommikuti oli tavaliselt igavene jama.

Kogu selle jutu point on aga tegelikult hoopis muus.

Jubejuss said...

Mul tulid ka ükskord lapsepõlved meelde, aga apteek oli just kinni pandud.
Vat sulle

Arkadi Zuk said...

Olen ikka üritanud oma elu põhimõtte järgi, et ei ole halba heata. Aga võta näpust. Maailm on kurjust täis ilma, et keegi miskit head oleks teinud.

ja siis tuled sa veel oma apteegijutuga vett sogama.

Olgu Heimar sinuga.

Jubejuss said...

Selles mõttes on hea, et maailm on juba niipalju kurjust täis, et ise ei pea enam midagi tegema ja võib rahulikult telekat vaadata

Jubejuss said...

Või on hoopis nii, et ku venemaa tahab eestlaste teisaldamisaktsioonile vastata siis tehakse mälestusmärkidele parandused, et au langenud kangelastele välja arvatud eestlased?
Aga see mälestusmärgi ja hauatähise dilemma ajas mul juhtme kokku. Issand kui raske elu teil seal toompeal on. Me võime teinekord Arkaadiga Sulle ja Jürgenile õlut välja teha ja rääkida kuda lihtrahvas elab ja mis meid rõõmustab.
P.S. muide ega te seal toompeal seda pole arutanud, et kui viiks selle pronksmehe tõnismäelt ära, et siis ei peaks niipalju madistama tema pärast?

Arkadi Zuk said...

See kurjus on üks päris hirmus asi tegelikult. Võtame näituseks kasvõi selle Villu õela sõnavõtu presidendivalimiste ajal, et iga Kingsepp jäägu oma liistude juurde. Mida Sirje süda selle peale pidi ütlema?

Arkadi Zuk said...

Aga selle pronksõduri ära viimise idee eest on juss küll nobeli rahupreemiat väärt. Uudsed vaatenurgad otse rahva suust aitavad meil elada-võita.

Ma isegi vaatan asju tihtipeale hoopis teise nurga alt, kui teised. Vahest ei õnnestu kah. Hansapanga arvutiekraanile üritasin piiluda küljepealt, kui teller pissile parajasti oli läinud. Mitte tuhkagi ei näinud.

Ennetades seda, et äkki tulebki hakata oma seisukohtade avaldamiseks õlut välja tegema (mul naine on esinduskuludega üpris kitsi) ütlen parem kohe ära, mis mind rõõmustab.

Mulle meeldib naer, mulle meeldib armastus, mulle meeldib suusatamas näha Kikut.

Innar said...

Nn. "pronkssõduri skandaali" näol on tegemist viimase aja kõige nõmedama ja rumalama juhtumiga minu arvates. Viibides tihti Venemaal, olen jälginud sealseid telekanaleid ja näinud kui palju ainest eestlaste pilamiseks ja mõnitamiseks nimetatud "skandaal" on pakkunud. Selle kõige juures on tegemist kõige madalamat sorti inimliku vihaga, mis mitte midagi üles ei ehita, vaid ainult hävitab. Kuid eks vaen on inimloomuse üks osa, paraku negatiivne osa, mis endaga kunagi midagi head kaasa ei too. Ning kes soovivad end selle õnnetu monumendi pärast veelgi rumalamaks teha, lasku aga käia! Jõudu selleks!:) Evelyniga olen mina aga igati ühel nõul.

Oliver said...

Pronksmees pronksmeheks. Ma olen täiesti kindel, et see trikk läheb Ligile, Reformile ja võibolla tervele vabariigile veel kalliks. Mees seisis viisteist aastat (?) seal ilma, et kellelgi oleks tast suurt sooja ega külma olnud ja nüüd on vaja siis tõmblema hakata. Kellele seda vaja on? Noh, teame küll kellele...

Aga räägi, Evelin, parem kuidas Sina kui keskerakondlane näed Savisaare imemasinat toimimas ilma, et avaliku sektori kunstlik palkade tõstmine majandust tasakaalust välja ei vii? Ei ole tema enda ei suust ega sulest kuulnud ega räägi ka teie valimisplatform sellest midagi.

Olen siiani arvanud, et kõige selle valimiseelse loba taga on kuskil pikas dokumendis kirjas kuidas üks või teine erakond kavatseb ühe või teise lubaduse ellu viia ja ma ei viitsi lihtsalt otsida ja lugeda (nagu absoluutne enamus valijaid).

Aga see palgatõusu jutt tundub nii kosmiline, et ma tahaks seda mõista. Ja mul on tõttöelda hirm, sest mitte keegi ei seleta.

taavet said...
This comment has been removed by the author.
taavet said...

Tere Evelyn,
Olen Sinuga nõus, et kuju lihtlabane teisaldamine ja ümbermatmine oleks umbes sama "kaval "lahendus kui autol bensiinipaagi signaallambi väljakruttimine selle süttimisel.
Tore oleks kui leiaks mingi elegantse lahendi. Paraku ei oska ma midagi väga andekat välja pakkuda - kui siis pronksist mõttemull pronksmehe pea kohal kirjaga "MEA CULPA" ? ;)

Minule (ja ka paraku paljudele teistele) eestlastele sümboliseerib Tõnismäe pronksmees siiski okupatsiooni, tapmisi, küüditamist jms.
Pole just toredad teemad ega mälestused. Vanavanaisa istus 8 aastat siberis lihtsalt seetõttu, et keegi koristajatädi pidi NKVD käest pääsemiseks lihtsalt tosinajagu riigikorra õõnestajate nimesid välja "laulma". Kuna alul piisavat numbrit "õõnestajatega" kokku ei tulnud, siis ladus ta ka oma tuttavate (sh vanavanaisa) nimed välja...
Selliseid lugusid on palju. Kurva ja veel kurvema lõpuga.

Austustusest meie endi vanemate ja vanavanemate vastu ei suudaks ma küll aksepteerida, et Tõnismäel on mälestusmärk meie nö. "vabastajatele" - ja ongi JOKK.
("vabastaja" on ju juriidilisekt korrekte termin?)

Juhul kui pronksmees jääb, peab andma sellele mälestusmärgile/paigale adekvaatsema tähenduse...


parimat,
Taavet

Ray Leinberg said...

mis m6te on sellisel blogil kus k6igil on kohustus ainult takka kiit, "autor" v6ib kustutada mida tahes. P6hja-Korea ju.

Ray Leinberg said...

ma kuulen paljud välis-eestlased kaebavad nende kommentaarud süstemaatiliselt kustutatakse. Te ei taha kuulda muud kui enda "siseringi" nõukogude ila ja möga, kõik muu kustutate, elate nõukogude ideoloogia kuudis. Ja Burkhardt ka valetab -- aga Savisaar mitte. Milline pask, Lihtsalt sitt. Good-bye.

Evelyn Sepp said...

rayle,
ma ei tea, kas seal väliseestis sellest aru ei saada, et selles suhteliselt maatus blogisüsteemis kustutab kommentaari või kutsub selle tagasi see, kes selle postitas. mitte aga selle lehe autor, kuhu see kommentaar kirjutati. Mina vähemalt olen seni nii asjast aru saanud.
Good-bye!

51paiming said...

杭州企业展示产品有:毛巾毛巾厂压缩毛巾太阳能电池充电电池手机电池不锈钢不锈钢管不锈钢管制品耳机蓝牙耳机无线耳机干燥设备干燥设备厂木材干燥设备脚手架脚手架租赁快装脚手架

杭州婚庆杭州婚庆公司提供杭州婚庆用车杭州商务庆典杭州婚庆摄像杭州婚庆策划吗?

彩票合买网致力彩票合买,足彩合买网上买彩票服务。
冬虫夏草结冷胶
类风湿益赛普
冷干机
搅拌机混合机乳化机
分散机搅拌器
PCR仪
LED
西湖龙井云南普洱茶景德镇陶瓷
湖北程力专用汽车厂生产销售:
洒水车吸粪车垃圾车压缩式垃圾车油罐车吸污车高空作业车随车吊自卸车教练车厢式车专用车配件消防车半挂车冷藏车运水车牵引头清障车洒水车吸粪车垃圾车吸污车油罐车高空作业车随车吊自卸车教练车半挂车消防车专用车配件厢式货车冷藏车运水车牵引车散装水泥车液体车水泥搅拌车清障车等车辆,欢迎选购!

处女膜修补处女膜修复
视频光端机数字光端机接口转换器协议转换器天然气流量积算
光纤收发器
无纸记录仪
流量计算仪盘古MC盘古VX圆图记录仪信号校验仪杭州注册公司流程
杭州注册公司费用如何注册杭州公司
惯蛋
变机测试仪
开关电源老化
磁粉测功机
接地电阻测试仪
锦旗制作
气动隔膜泵在线粘度计
围巾除湿机
吊装带webbing sling
google优化google左侧排名google排名
百度优化

googleseo said...

加气混凝土设备
加气混凝土设备
加气混凝土设备
疤痕
糖尿病
搜索引擎优化
游戏币
买金币
魔兽金币
魔兽金币
游戏币
买金币
食道癌
食管癌
食道癌的治疗
食管癌的治疗
贲门癌
贲门癌的治疗
食道癌的治疗
癌症
肿瘤
食道癌
肝癌
胃癌
肺癌
脑瘤
乳腺癌
直肠癌
淋巴癌
鼻咽癌
乳腺癌
胃癌
肝癌
土工格栅
碳纤维
输送设备
输送设备
非淋菌性尿道炎
疱疹
鄂式破碎机
免烧砖机
烘干机
碎石机
球磨机
耐火材料
煤气发生炉
雷蒙磨
雷蒙磨
球磨机
选矿设备
牛皮癣
银屑病
牛皮癣
银屑病
球磨机
碎石机
免烧砖机
食道癌
膀胱癌
肺癌
桥式起重机
桥式起重机
起重机
起重机
天车
电动葫芦
室内设计
癫痫
鲜花
旅游策划
旅游规划
旅游规划
旅游开发
旅游规划
旅游规划
造粒
反应釜
反应釜
胶带机
涂布机
胶带机
造粒机
肝硬化腹水
肝腹水
肝硬化
瘦脸
抽脂
除皱
变性
丰胸
整形美容
整形美容
网络电话
液晶电视
等离子电视
食道癌
食道癌
食管癌
贲门癌
糖尿病
癫痫病
癫痫
糖尿病

Anonymous said...

烟雾机
超低容量喷雾器
火焰消毒机
火焰消毒器
消毒通道
车辆消毒通道
车载大型超低容量喷雾机
大型车载超低容量喷雾机
Thermal fogger|ULV Sprayer|Cold fogger
Thermal fogger
ULV Sprayer
Cold fogger
隔音
隔音材料
隔音板
吸音板
噪声治理
吸音材料
隔音材料
吸声
隔声
吸声板
搜索引擎排名
网站优化
网络营销策划
GOOGLE排名
搜索引擎排名
搜索引擎优化
搜索引擎优化
搜索引擎排名
alexa排名
google排名恢复
解除google封杀
alexa排名
google排名恢复
反应釜
搪瓷反应釜
搪瓷
生物柴油
造粒机
造粒
搜索引擎优化
搜索引擎优化
糖尿病
鲜花
游戏币
免烧砖机
破碎机
破碎机
免烧砖机
砂石生产线
制砂机
石料生产线
球磨机
选矿设备
煤气发生炉
烘干机
雷蒙磨
雷蒙磨

双辊破碎机
环锤式破碎机
制沙机
鄂式破碎机
鄂式破碎机
机制砂设备
反击式破碎机
反击式破碎机
烘干机
碎石机
破碎机
球磨机
制沙机
制砂机
球磨机
制砖机
破碎机
加气混凝土
碎石机
免烧砖机
桥式起重机
桥式起重机
起重机
起重机
电动葫芦
桥式起重机
天车
起重机
起重机
电动葫芦
起重机|起重设备简易货梯
防爆起重机|电动葫芦
旋臂吊|电动葫芦
起重机械
压滤机
加气混凝土
制砂机
球磨机
破碎机
破碎机
破碎机
破碎机
球磨机
砌块机

Friday said...

Evelyn, sa süüdistad hr Ligi't ebakompetentsuses ja suutmatuses hallata oma vastutusala .. küsimus, kui palju sina tead kaitseväest ? Ehk siis, millistel alustel saad sa öelda, et hr Ligi on saamatu ? Ära nüüd arva, et mina sedasi ei arva. lihtsalt uudishimust küsin seda :) Ja täiesti nõus väitega, et surnutega ei sõdita, mind on see pronkssõduri teema juba väga ära tüüdanud ...

Evelyn Sepp said...

Friday-le,
et mis mina ligist arvan. isiklikult ei midagi. küll aga inimesed, kes on kompetentsed hindama selle härra võimeid olla kaitseminister.
olen kuulnud vaid hävitavaid hinnanguid.
mis teha.

Friday said...
This comment has been removed by the author.
hy said...

云南旅游资讯网提供云南旅游服务 昆明旅游 丽江旅游 大理旅游西双版纳 泸沽湖 香格里拉 云南旅游论坛 旅游信息 云南国旅 云南旅游景点 云南省旅游 特价机票 云南游 云南旅游网
云南旅游线路
云南特价酒店预定

昆明旅游资讯网提供昆明酒店预定 丽江酒店预定 云南旅游 丽江旅游 大理旅游 西双版纳 旅游线路 泸沽湖 香格里拉 云南旅游论坛 旅游信息 云南国旅 昆明旅游景点 云南省旅游 特价酒店 特价机票 云南游 昆明旅游网

hy said...

云南旅游资讯网提供云南旅游服务 昆明旅游 丽江旅游 大理旅游西双版纳 泸沽湖 香格里拉 云南旅游论坛 旅游信息 云南国旅 云南旅游景点 云南省旅游 特价机票 云南游 云南旅游网
云南旅游线路
云南特价酒店预定

昆明旅游资讯网提供昆明酒店预定 丽江酒店预定 云南旅游 丽江旅游 大理旅游 西双版纳 旅游线路 泸沽湖 香格里拉 云南旅游论坛 旅游信息 云南国旅 昆明旅游景点 云南省旅游 特价酒店 特价机票 云南游 昆明旅游网

fdfdf said...

单级离心泵
中开泵
不锈钢多级泵
氟塑料离心泵
塑料离心泵
管道离心泵
管道离心泵
不锈钢管道泵
油桶泵
磁力驱动泵
齿轮油泵
自吸油泵
电动隔膜泵
立式多级泵
不锈钢离心泵
单螺杆泵
多级管道泵
浓浆泵
化工离心泵
氟塑料离心泵
单级离心泵
卧式离心泵
不锈钢多级泵
卧式多级泵
管道油泵
自吸排污泵

Anonymous said...

癌症
风湿
风湿病
强直性脊柱炎的治疗
强直性脊柱炎症状
强直性脊柱炎的症状
强直性脊椎炎
类风湿性关节炎
类风湿关节炎
类风湿的治疗
风湿性关节炎
类风湿
强直性脊柱炎
牛皮癣
sitemap
牛皮癣
银屑病
牛皮癣的治疗
银屑病治疗
银屑病患者之家
牛皮癣图片
银屑病图片
如何治疗牛皮癣
牛皮癣症状
银屑病的治疗
牛皮癣
银屑病
加气混凝土
制砂机
球磨机
破碎机
破碎机
球磨机
砌块机
球磨机
雷蒙磨
免烧砖机
制砂机
破碎机
免烧砖机
破碎机
搜索引擎优化
室内设计
kvm
液晶电视
等离子电视
网络电话
香港注册公司
香港注册公司
供热展|采暖展|通风展|地暖展|北京供热展|北京采暖展
sitemap
雷蒙磨
制粉机
磨粉机
雷蒙磨
sitemap
骨髓炎的治疗
骨髓炎
耐火材料
买金币
搜索引擎优化
魔兽金币|游戏币
切换器
电脑切换器
视频分配器
VGA延长器
kvm
切换器
香港注册公司
香港注册公司
免烧砖机
砂石生产线
制砂机
石料生产线
球磨机
选矿设备
香港注册公司
香港注册公司
供热展|采暖展|通风展|地暖展|北京供热展|北京采暖展
sitemap
雷蒙磨
制粉机
磨粉机
雷蒙磨
sitemap
骨髓炎的治疗
骨髓炎
河南整形美容
瘦脸
抽脂
除皱
变性
丰胸
整形美容
整形美容
河南整形美容医院|河南整形美容|河南整形医院
河南整形美容医院|河南整形美容|河南整形医院欢迎光临
癫痫
癫痫
室内设计
粉碎机
输送设备
癌症
糖尿病
搜索引擎优化
搜索引擎优化
输送设备
反应釜
搪瓷反应釜
搪瓷
生物柴油
造粒机
造粒
kvm
切换器
电脑切换器
视频分配器
VGA延长器
香港注册公司
香港注册公司
kvm

Anonymous said...

癌症
风湿
风湿病
强直性脊柱炎的治疗
强直性脊柱炎症状
强直性脊柱炎的症状
强直性脊椎炎
类风湿性关节炎
类风湿关节炎
类风湿的治疗
风湿性关节炎
类风湿
强直性脊柱炎
牛皮癣
sitemap
牛皮癣
银屑病
牛皮癣的治疗
银屑病治疗
银屑病患者之家
牛皮癣图片
银屑病图片
如何治疗牛皮癣
牛皮癣症状
银屑病的治疗
牛皮癣
银屑病
加气混凝土
制砂机
球磨机
破碎机
破碎机
球磨机
砌块机
球磨机
雷蒙磨
免烧砖机
制砂机
破碎机
免烧砖机
破碎机
搜索引擎优化
室内设计
kvm
learn chinese
mandarin
液晶电视
等离子电视
网络电话
香港注册公司
香港注册公司
供热展
雷蒙磨
制粉机
磨粉机
骨髓炎的治疗
骨髓炎
耐火材料
买金币
搜索引擎优化
魔兽金币
切换器
电脑切换器
非淋菌性尿道炎
疱疹
视频分配器
VGA延长器
kvm
切换器
香港注册公司
香港注册公司
免烧砖机
砂石生产线
制砂机
石料生产线
球磨机
选矿设备
河南整形美容
瘦脸
抽脂
起重机
起重机
电动葫芦
起重机|起重设备简易货梯
防爆起重机|电动葫芦
旋臂吊|电动葫芦
起重机械
除皱
变性
丰胸
整形美容
整形美容
河南整形美容
河南整形美容
癫痫
癫痫
粉碎机
输送设备
糖尿病

反应釜
搪瓷反应釜
搪瓷
生物柴油
造粒机
造粒
毛绒玩具
碳纤维
鲜花

Anonymous said...

癌症
风湿
风湿病
强直性脊柱炎的治疗
强直性脊柱炎症状
强直性脊柱炎的症状
强直性脊椎炎
类风湿性关节炎
类风湿关节炎
类风湿的治疗
风湿性关节炎
类风湿
强直性脊柱炎
牛皮癣
sitemap
牛皮癣
银屑病
牛皮癣的治疗
银屑病治疗
银屑病患者之家
牛皮癣图片
银屑病图片
如何治疗牛皮癣
牛皮癣症状
银屑病的治疗
牛皮癣
银屑病
加气混凝土
制砂机
球磨机
破碎机
破碎机
球磨机
砌块机
球磨机
雷蒙磨
免烧砖机
制砂机
破碎机
免烧砖机
破碎机
搜索引擎优化
室内设计
kvm
learn chinese
mandarin
液晶电视
等离子电视
网络电话
香港注册公司
香港注册公司
供热展
雷蒙磨
制粉机
磨粉机
骨髓炎的治疗
骨髓炎
耐火材料
买金币
搜索引擎优化
魔兽金币
切换器
电脑切换器
非淋菌性尿道炎
疱疹
视频分配器
VGA延长器
kvm
切换器
香港注册公司
香港注册公司
免烧砖机
砂石生产线
制砂机
石料生产线
球磨机
选矿设备
河南整形美容
瘦脸
抽脂
起重机
起重机
电动葫芦
起重机|起重设备简易货梯
防爆起重机|电动葫芦
旋臂吊|电动葫芦
起重机械
除皱
变性
丰胸
整形美容
整形美容
河南整形美容
河南整形美容
癫痫
癫痫
粉碎机
输送设备
糖尿病

反应釜
搪瓷反应釜
搪瓷
生物柴油
造粒机
造粒
毛绒玩具
碳纤维
鲜花

Anonymous said...

供热展
衡器
衡器
工作服
加气混凝土设备
呼叫中心

95015
4007
北京空调公司
北京空调公司
风管清洗
北京风管清洗
回收空调
空调拆装
中央空调清洗
空调清洗
空调移机
游戏交易网
魔兽世界金币
游戏币交易
衡器
电子汽车衡
sitemap
牛皮癣治疗
牛皮癣的治疗
银屑病治疗
银屑病患者之家
牛皮癣图片
银屑病图片
如何治疗牛皮癣
牛皮癣症状
银屑病的治疗
牛皮癣
银屑病
Thermal fogger
ULV Sprayer
Cold fogger
专栏
北京搬家
北京搬家公司
搬运车
液压叉车
粉碎机
起重机
癌症
搜索引擎排名
搜索引擎优化
乳腺癌
糖尿病
胃癌
切换器
kvm
kvm
风湿
强直性脊柱炎
类风湿
类风湿性关节炎
风湿性关节炎
风湿
风湿病
强直性脊柱炎的治疗
强直性脊柱炎症状
强直性脊柱炎的症状
强直性脊椎炎
类风湿性关节炎
类风湿关节炎
类风湿的治疗
强直性脊柱炎

起重机
癌症
糖尿病
胃癌
肝癌
乳腺癌
贲门癌
肿瘤
肺癌
直肠癌
Learn Chinese
Mandarin
Learn Chinese
Mandarin

衡器
电子汽车衡
加气混凝土设备
Thermal fogger
ULV Sprayer
Cold fogger

Anonymous said...

东风程力汽车国家发改委定点生产各类专用汽车的专业厂家,国家大型专用汽车制造厂。

国内知名园林绿化石油化工
市政环卫专用汽车制造商。

其主导品种有园林绿化洒水车吸粪车
垃圾车压缩式垃圾车油罐车吸污车高空作业车随车吊自卸车教练车厢式车专用车配件消防车半挂车冷藏车运水车牵引头清障车洒水车吸粪车垃圾车吸污车油罐车高空作业车随车吊自卸车教练车半挂车消防车专用车配件厢式货车冷藏车运水车牵引车散装水泥车化工液体车水泥搅拌车清障车等八大系列100多个品种车型。
新浪洒水车百度洒水车汽车博客网汽车和讯网
免费销售咨询电话:0722-3812866 3817866

Anonymous said...

球磨机
痤疮
球磨机
电动滑板车
无痛人流
子宫肌瘤
肝硬化
肝腹水
肝硬化腹水
肝脾肿大
肝硬化治疗
肝腹水治疗
货架
乙肝
肝癌
肝腹水

帐篷
篷布
肝癌
工作服
类风湿
风湿
对对碰
黄金矿工
连连看
泡泡龙
太极
天车
友情连接
起重机
起重设备
桥式起重机
电动葫芦
防爆电动葫芦
行车
友情连接
起重机
起重设备
强直性脊柱炎
风湿性关节炎
类风性湿关节炎
风湿
类风性
痤疮
起重机
起重机
电动葫芦
起重机
论文代写
牛皮癣
银屑病
磁力泵
计量泵
北京空调公司
空调拆装
空调移机
冲孔网
球磨机
免烧压砖机
制砂机
气体检测仪


强直性脊柱炎
搜索引擎排名
alexa排名
造粒
衡器
癌症
搜索引擎优化
鲜花
肺癌
乳腺癌
胃癌
癌症
起重机
起重机
起重设备
电动葫芦
行车
天车
隔膜泵
婚纱
礼服
旗袍
婚纱批发|外贸婚纱|婚纱厂|婚纱配件
花童装

Anonymous said...

单级离心泵
中开泵
不锈钢多级泵
氟塑料离心泵
塑料离心泵
管道离心泵
管道离心泵
不锈钢管道泵
隔膜泵
油桶泵
磁力驱动泵
齿轮油泵
自吸油泵
电动隔膜泵
立式多级泵
不锈钢离心泵
单螺杆泵
多级管道泵
浓浆泵
化工离心泵
氟塑料离心泵
单级离心泵
卧式离心泵
不锈钢多级泵
卧式多级泵
管道油泵
自吸排污泵
上海水泵厂
磁力泵
电动隔膜泵
潜水泵
电动隔膜泵
导热油泵
插桶泵
管道泵
管道泵
管道泵
导热油泵

螺杆泵
化工泵
水泵
消防泵
屏蔽泵
深井泵
转子泵
潜水泵

Anonymous said...

利用重点时段对重点部位实施高密度的巡查,集中治理游商地摊及无证照经营者的非法销售活动。
钢管
钢管厂
无缝钢管
无缝管
合金管
天津无缝钢管厂
成都无缝钢管厂
无缝钢管厂
厚壁管
厚壁无缝钢管
货架
南京货架
货架公司
货架厂
仓储货架
仓库货架
轻型货架
中型货架
重型货架
贯通货架
悬臂货架
阁楼货架
货架
工具柜
工具车
工作台
仓储笼
塑料托盘
钢托盘
手推车
液压托盘搬运车
堆垛架
塑料周转箱
网片
流量计
电磁流量计
涡街流量计
液位计
超声波液位计
磁致伸缩液位计
射频导纳液位计
流量开关
液位开关
压力变送器
差压变送器
变送器
调节阀
电动调节阀
气动调节阀
料位开关
压力开关
电容液位计
传感器
货架
货架
轻型货架
中型货架
重型货架
贯通货架
悬臂货架
阁楼货架
汽配货架
托盘
仓储笼
塑料托盘
钢托盘
手推车
液压托盘搬运车
堆垛架
登高车
整理架
钢平台
货架
货架
南京货架
仓储货架
货架厂
仓库货架
货架公司
轻型货架
中型货架
重型货架
阁楼货架
悬臂货架
托盘
钢托盘
塑料托盘
仓储笼
液压托盘车

Anonymous said...

This comment has been removed because it linked to malicious content. Learn more.

sexy said...

A片,A片,成人網站,成人漫畫,色情,情色網,情色,AV,AV女優,成人影城,成人,色情A片,日本AV,免費成人影片,成人影片,SEX,免費A片,A片下載,免費A片下載,做愛,情色A片,色情影片,H漫,A漫,18成人

a片,色情影片,情色電影,a片,色情,情色網,情色,av,av女優,成人影城,成人,色情a片,日本av,免費成人影片,成人影片,情色a片,sex,免費a片,a片下載,免費a片下載

情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

情色,AV女優,UT聊天室,聊天室,A片,視訊聊天室


UT聊天室,視訊聊天室,辣妹視訊,視訊辣妹,情色視訊,視訊,080視訊聊天室,視訊交友90739,美女視訊,視訊美女,免費視訊聊天室,免費視訊聊天,免費視訊,視訊聊天室,視訊聊天,視訊交友網,視訊交友,情人視訊網,成人視訊,哈啦聊天室,UT聊天室,豆豆聊天室,
聊天室,聊天,色情聊天室,色情,尋夢園聊天室,聊天室尋夢園,080聊天室,080苗栗人聊天室,柔情聊天網,小高聊天室,上班族聊天室,080中部人聊天室,中部人聊天室,成人聊天室,成人

Anonymous said...

本土成人貼圖站大台灣情色網台灣男人幫論壇A圖網嘟嘟成人電影網火辣春夢貼圖網情色貼圖俱樂部台灣成人電影絲襪美腿樂園18美女貼圖區柔情聊天網707網愛聊天室聯盟台北69色情貼圖區38女孩情色網台灣映像館波波成人情色網站美女成人貼圖區無碼貼圖力量色妹妹性愛貼圖區日本女優貼圖網日本美少女貼圖區亞洲風暴情色貼圖網哈啦聊天室美少女自拍貼圖辣妹成人情色網台北女孩情色網辣手貼圖情色網AV無碼女優影片男女情色寫真貼圖a片天使俱樂部萍水相逢遊戲區平水相逢遊戲區免費視訊交友90739免費視訊聊天辣妹視訊 - 影音聊天網080視訊聊天室日本美女肛交美女工廠貼圖區百分百貼圖區亞洲成人電影情色網台灣本土自拍貼圖網麻辣貼圖情色網好色客成人圖片貼圖區711成人AV貼圖區台灣美女貼圖區筱萱成人論壇咪咪情色貼圖區momokoko同學會視訊kk272視訊情色文學小站成人情色貼圖區嘟嘟成人網嘟嘟情人色網 - 貼圖區免費色情a片下載台灣情色論壇成人影片分享免費視訊聊天區微風 成人 論壇kiss文學區taiwankiss文學區

Anonymous said...

2008真情寫真aa片免費看捷克論壇微風論壇大眾論壇plus論壇080視訊聊天室情色視訊交友90739美女交友-成人聊天室色情小說做愛成人圖片區豆豆色情聊天室080豆豆聊天室 小辣妹影音交友網台中情人聊天室桃園星願聊天室高雄網友聊天室新中台灣聊天室中部網友聊天室嘉義之光聊天室基隆海岸聊天室中壢網友聊天室南台灣聊天室南部聊坊聊天室台南不夜城聊天室南部網友聊天室屏東網友聊天室台南網友聊天室屏東聊坊聊天室雲林網友聊天室大學生BBS聊天室網路學院聊天室屏東夜語聊天室孤男寡女聊天室一網情深聊天室心靈饗宴聊天室流星花園聊天室食色男女色情聊天室真愛宣言交友聊天室情人皇朝聊天室上班族成人聊天室上班族f1影音視訊聊天室哈雷視訊聊天室080影音視訊聊天室38不夜城聊天室援交聊天室080080哈啦聊天室台北已婚聊天室已婚廣場聊天室 夢幻家族聊天室摸摸扣扣同學會聊天室520情色聊天室QQ成人交友聊天室免費視訊網愛聊天室愛情公寓免費聊天室拉子性愛聊天室柔情網友聊天室哈啦影音交友網哈啦影音視訊聊天室櫻井莉亞三點全露寫真集123上班族聊天室尋夢園上班族聊天室成人聊天室上班族080上班族聊天室6k聊天室粉紅豆豆聊天室080豆豆聊天網新豆豆聊天室080聊天室免費音樂試聽流行音樂試聽免費aa片試看免費a長片線上看色情貼影片免費a長片

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................