9.2.07

Evelyn Sepp: kultuurist ja kaunitest kunstidest


Vaevalt, et leidub inimesi, kes siiralt usuks, et näiteks sellised kauneid elamusi pakkuvad kultuuriilmingud nagu seda on õhkõrnanana mõjuv ballett, alati glamuurne võistustants, iluvõimemine või iluuisutamine tegelikult nii kerged on, kui välja paistavad. Pigem on nende kergus illusioon. See pingutus, kannatused – higi, veri ja pisarad, mis nauditava taseme saavutamiseks valatakse – peavad hea esituse korral kõrvaltvaatajale märkamatuks jääma. Rõhk peab jääma sõnale ilu! Selles seisnebki kunsti- ja meelelahutusmaailma maagika. See peab pakkuma meile elamusi, emotsioone, vaimustama ja innustama meid omakorda eneseületusteks. Ma ei kujuta ausalt öeldes sellist kunstivaldkonda ette, mille eesmärk ei oleks meid kuidagiviisi kõnetada, emotsioone tekitada.

Ka hea pillimänguga on sama. Mäletan omast käest, kui valusa üleelamise põhjustas mus koolipõlves üleöö tekkinud arusaam, et minust ei saa kunagi Paganinit, kuigi minu õpetajate hinnangul olin ma piisavalt andekas viiuliõpilane, et saada paremaks kui lihtsalt keskpärasus.

Ma ei usu ka hetkeksi, et näiteks kitarrivirtuoosi ja viiulivirtuoosi pingutused, kannatused ja töö üksteisest kuidagi erineks, nagu ei suuda ma vahet teha ega tõmmata elamustel, mida nende kuulamine mulle pakub.

Jah, üks asi võib mulle meeldida rohkem kui teine, aga langetada nende vahel valik selles mõttes, et pidada üht õigeks ja teist valeks, oleks küünilne ja rumal.

Hea rock-kontserdi lavastamine ei ole vähem meisterlikkust nõudev kui Shakespeare lavale seadmine. Ühtviisi on nende rolliks jätta kirev jälg inimeste kultuurimällu, täita selle alateadvuslikke tühikuid.
Võtame ka kujutava kunsti või kirjanduse. Enne kui neist saab klassika, esindavad nad moodsat kunsti ja kirjandust. Kuid on ka sellist klassikat, mis ei ole ühel hetkel enam moodne ega igavikuline. Ehk on siis tegemist millegagi, mis ikkagi ei ole ajaproovile vastu pidanud?


Ajaproovile vastupidavust saame me kontrollida aga vaid ajas, mitte maksuametis. Head kultuuri ei määra taktimõõt ega läbimüük. Vaid nende näitajate alusel vahetegu massi ja eliitkultuuril, oleks omaette kultuuritu.
Ehk siin seisnebki üpris levinud mõttekäigu suurim viga – kas see, kes saavutab erakordse meisterlikkuse ning pälvib sellega miljonite tähelepanu ja armastuse muutub oma olemuselt kultuurituks sel põhjusel, et teda saadab äriline edukus? Kindlasti mitte!

Või teispidi, kust tuleb see ilmeksimatu veendumus, et see, mida vajavad vähesed, on ilmtingimata väärtuslik ehk kultuurne, vajades loomulikult olulises mahus riigipoolset sponsorlust?

Jah, põgus loogikamäng annab oma variatiivsuses sellistele küsimustele palju vastuseid, mis on osati tõesed, aga ei välista ka paljude teiste tõeste vastuste kombinatsioone.

Maksuamet aga selliseks variatiivsuseks ja loomingulisuseks kohanenud ei ole. Nagu ei ole kultuurilise mitmekülgsuse säilitamine võimalik riikliku sunniaparaadi suval, ettekirjutuste ja soovituste alusel.


Seda, mis muutub klassikaks ei otsusta poliitika, vaid see kujuneb poliitika kiuste. Ideoloogiaga võib tekitada muidugi eksitavaid pinnavirvendusi, kuid asja enda elujõud sellest päriselt siiski ei katke.
Selle pisut teoreetilise mõttearenduse juures on Eesti argipäeva kontekstis aga veel üks vägagi praktiline mõjutegur - nimelt meie väiksus. Keeleruumi ja kultuuritarbijate vähesus, mis tuleneb väiksest rahva arvust. Kultuuritegijatelt ootame me aga sellele seigale vaatamata suurt professionaalsust, iseasi aga on, kes selle eest maksab.

Mulle meeldib mõte sellest, et raha eest saab ainult odavaid asju. Eks kuu ja päiksepaiste olegi meile tasuta, aga paraku peab muude elamuste eest maksma. Peab maksma Pärdi eest, keda omas zhanris saadab muuhulgas tohutu edu, ilmselt ka ärilises mõttes, kuid maksma peab ka näiteks lauluväljakul sadu tuhendeid inimesi ühte liitnud Alo Mattiiseni popizhanris tehtud isamaaliste laulude eest.

Ja nüüd ongi küsimus suurele ringile – kas nendel elamustel on ikkagi tähendusvahet, mida saab raiuda maksuseadusesse ja kujundada ümber igakordsete poliitiliste eelistuse alusel, või siiski mitte?

Mulle tundub, et ei ole vahet! Ja isegi siis, kui ma eksin, ei soovi ma, et selle eksimuse üle otsustajaks määratakse maksuamet, kes peab tänamatult vahet tegema kultuuril ja kultuuril ning neid siis ka erinevalt maksustama.


Mina tahan maksta õiglaselt nii selle rõõmu eest, mis see mulle pakub kui ka selle vaeva eest, mida selle illusiooni loojad näevad. Saagu nende käibemaksukoormaks väike ühtne 5 protsenti, ja lähme eluga edasi.
Eestikeelset moodsat kultuuri mõistavad ja naudivad nii kui nii peamiselt meie inimesed siin Eestis. See on paratamatu. Seega aitab siis ka riigi liigkasuvõtlikust kultuuripoliitikast!

Kui aga soovitada näiteks rahvusvahelist programmi kultuurseks nädalavahetust, siis võib Tallinnas nautida popgrupi 5-nizza kontserti Amigos või näiteks Manifesti Ameerika kultusfilmide programmi Tartu sadamateatris. See on kõik kultuur ja mõelgem nii, kui see on toodud siia, siis on see tehtud just meie jaoks!

Ilsat nädalavahetust kõigile,
Teie
Evelyn Sepp


* Foto eest tänus tervisespordi ajakirjale Üks

55 comments:

Jubejuss said...

Aga Evelyn, ma pakun välja hoopis nii: "Vali Keskerakond, meie teeme ära!" Kuidas oleks?
Ise ma tahaksin veel teleka osta madalama käibemaksuga, kuna kasutan seda kultuuri tarbimiseks

Arkadi Zuk said...

Ma tahaks tualetipotti osta ilma käibemaksuta kuna kasutan seda toidukultuuri väljutamiseks.

"Tegus Keskeraond teeb tegusid!" oleks ka ilus. Aint erakonna nime peaks Teoerakonnakst tegema, oleks veel ilusam.

Jubejuss said...

Aga kindlasti peaksid olema täiesti käibemaksu vabad pardikesed, mida saaks Mihkelsi tiigikeses ujutamas käia. sest olgem ausad, kui parditiik pole kultuuri häll, siis lubage küsida, mis üldse on? Aga kui ta tõesti seda pole, siis võiks sinna uputada näiteks muusikali Chess trupi, siis oleks kindlasti. Sel juhuks langeks ka suure Peeter Rebase nimelise kultuurikeskuse rajamise vajadus ära. Või mõtlete et hakkame seal 1800 vene valijale Venemaa transpordiministrit Igor Levitinit koos Edgar Savisaarega näitama?

Jubejuss said...

Samas kui neid alasti näidataks viiks ehk omagi pere nädalavahetusel kultuuri tarboima.

Jubejuss said...

Tualetipoti võiks muidu teha küll käibemaksuta, aga paraku jagab "küll see Ester on ikka tubli eestlane" Tuiksoo neid eesti toidu tutvustamise raames tasuta

Jubejuss said...

Mis on ka õige, sest on ju laul ja tualetpott need kaks asja, mis eestlasi alati rasketest aegadest läbi vedand. Meie naabrit näiteks kutsutakse hästi leviva lauluhääle pärast Tualeti-Otiks. Venelased kadedusest kutsuvad.

Jubejuss said...

PS muide Evelün, see teie kõurikust linnapea hakkab vaikselt peast ogaraks minema. Hoidke tal silm peal. Minu ja Arkaady ja Savysaare põlvkonna mehed võivad muidugi lubada endale oma blogys igasuguste idiootsuste ja miks mitte ka nilbuste (nagu see Ninjade pilt viimati Edgaril) kirjutamist. Aga noor mees võiks end kõigepealt heas mõttes näidata

Bobik said...

Ma ütleks, et maagika pole mitte iluusuitajate kergus lennelda linnutiivul üle särava jäätee, teha üks poogen ja siis laskuda pealtvaatajate ette maha, vaid ma ei ütleks, et mitte lausa maagikaline vaid komöödika on see, et ratas, kellega ma eile sõitmas käisin, pöördus politseisse korterite asjandusega.

Mina mõtlesin, et maagika asemel teeb ta demagoogikat edasi ja on jätkuvalt komöödika, meile, fännidele. Aga noh, mis ma maagikast tean, ma ju ei uisuta.

Ma võtan nüüd poest Popcoorni ja siis suundun Ray poole desperate housewhoresi vaatama. Mingi komöödikasari siuke!

Bobik said...

Ma siin jäin mõtlema, et võis ikka emotsionaalselt valus olla see üleöö tulnud teadmine, et Evelynist ei saagi Paganinit. Sest, olgem ausad. Kakssada aastat hiljem sündis Vanessa Mae ja temast peaaegu sai. Mul hakkas väikesest Evelynist kahju tegelikult.
Mina siiamaani arvan, et minust saab uus Martin Reim, aga kõik ümberringi ütlevad, et minust ei saa. Ma pidavat pool meetrit pikem olema. Ma tunnen end sellele mõeldes jõle sandisti :/

Arkadi Zuk said...

Jaak maest sai ka peaaegu Veerpalu..aint Edkari kalistus ongi veel puudu nii, et ei lähe arvesse.

Arkadi Zuk said...

Mustamäe tiigil võiks veesaaremutt prodtseerida muusikali "partide järv ja üks mihkels"

Küll oleks siis heldimuspisar silmas.

Arkadi Zuk said...

Täpsustan pealkirja, et kavade trükkimisel midagi sassi ei läheks.

"Ilma käibemaksuta partide järv ja üks ilma basturmaata mihkels"

Arkadü

Seni veel käibemaksuga

Arkadi Zuk said...

Ma ratta bloogi ei viitsi kommenteerida, sest see on vstuolus minu moraalinormide ja aukoodeksiga. Täitsa rõve on kohe seal käia. Ainult pedaalide sõtkumine ja keti pingutamine...

Mul hakkas sisekumm punnitama

Arkadi Zuk said...

Oma foto eest avaldan tänu!

Arkadi Zuk said...

Mida see küll võiks kõik tähendada pensionäride jaoks? Reaalselt, kui palju sularahas?

Kas avatakse spetsiaalsed pensionäride teatrid?

Kus on Siim kallase 10 miljonit tollarit? Ah?

Kus on strandbergi kartulikotid vene rubladega?

Kes tegi estonia teatri? Kas ta läheb põhja?

.. ma ole endast väljas. Vajan basturmaad

Bobik said...

Evelyn, ma tahaks üks kordki midagi positiivset öelda. See lausa karjub mu seest välja!

Ma tahan öelda, et tegelikult Sul ei peagi olema Paganini näpud ja talent! Tõepoolest, selline peenutsemine ei sobi Sulle ammuilmaski, las need Kesk-Euroopa salahomod viiuldavad, meie põhjamaise rahva jaoks on palju olulisemad Sinu sepa käed!

Ma olen PÄRIS KINDEL (Autoriõigused kuuluvad Edgarile, Jürile ja Ennule), et kui Sa võtaks vasara kätte, võiksid ühest raudteeliiprist teha kolm kalevipoega. Kangro jääks küll tööta, aga no keda huvitab!

Ühe Kalevipoja kingiks soomlastele ja teise paneks Emajõkke tartlaste mõnitamiseks. Pealegi on liiprid ju puhta eestlaste oma ja neid on vabalt metsa vahel saada. Tehtud?!

Bobik said...

Ilus trikotaažsärk seljas Evelynil!
Mulle need viimase mõni pilti täitsa meeldivad!

Jubejuss ongi selles mõttes igav, et tal on kogu aeg see kalts ümber pea ja vehib rusikaga. Samas on suht kindel, et selle vaga mehe särgi alt pungitab tõsise mehe karvane rind!

Arkadi vunts jällegi äratab aukartust. Selline toores hardcore vunts, millega võib vabalt terve soomusrongi käima tirida!

Teeks äkki kommijate reidi või midagi?

Arkadi Zuk said...

Evelyn. Mul on personaalne palve. Kas sa võiks järgmise postituse juurde kaabuga pildi panna.

Jubejuss said...

Olen nüüd natuke keerulises seisukorras kuna tegelt tahtsin mina märkida, et geeniuse ja idioodi vahe on õhkõrn. Noh nigu Rapla muusikakooli viiuldaja ja keskerakondlane, aga selle kohapeal võib uudishimulik minna Heimar Lenki kuulama. Vana kloun teab nii mõndagi filosoofia tegelikest asumaadest

Jubejuss said...

ISSAND! MIHKELS ON ELUS! vabandage mind, aga pean lahkuma

Jubejuss said...

Nüüd mul tekkis tunne et mul on isiksuse lõhenemine! Äsja ma olin ju pomo plogis!

Arkadi Zuk said...

Läksin Lengi tsekkide eest vanalinna kinnisvara ostma.

Räpina pensionäride kandleklubi nimel.

Arkady

Jubejuss said...

Lengi tshekkidega peab kiirustama Mati Kaal juba jälle teab et Lenk jooskus on. Püütakse jälle aga kinni ja viiakse koju tagasi. Aga seekord lubasivad lühema keti otsa panna. Mõneti kahju. Aga mis teha. Peaks ka vist sinna loomakaitse organisatsiooni astuma ja võitlema, et ikkagi kõik loomad saaks vabas looduses elada

Jubejuss said...

Kui ma maale kolin siis ilmselt võtame ka majapidamisse Lengi. Savisaarel hundisilmal on, räägib et pärast Lengi soetamist lähevad kiiremini nii kodutööd kui ka majast möödujad.

Arkadi Zuk said...

Juss ära võta. Ma olen lenki pidand. Ei ole tööd väärt. Palju kisa ja ronib valimatult selga kõigile,. Andsin oma pesakonna soome ära. Need teevad nüüd lenkkimakkarat.

aga vat mihelseid kannatab pidada. rasvakiht naha all neli sõrme ja muud pole vaja ette anda kui basturmaad ja piisavalt pehme maalapp kuhu tiiki rajada.

Jubejuss said...

Aga lengi nahk on küll väga ilus. Saagimil on

Arkadi Zuk said...

Siinkohal väike näpunäide asjatundmatumatele, kuidas eristada originaal lengi nahka võltsingust.
Nahka vastu valgust vaadates peaksid näha olema väiksed punamütsikesed.

Bobik said...

Äkki peaks Lenki saatma sordiaretustallu, et nigut tootlikkust suurendama. Järgmine kord läheb kuhugi väiksemasse kanti ja võtab juba pool milli endaga ühes.

Evelyn, kas riigikogus on ka külmapühad? Ma vaatan, et vaid arulagedad käivad seal. Mõistlikud inimesed ei hakka tuulise mäe peale suurde kõledasse hoonesse trügimagi. Kodus ju parem valijatega kohtuda ja väike Peetri pizza võtta ja vaadata seinal kena pilti Mustamäe lv treppidest.

Jubejuss said...

Vanasti vene ajal kui ma veel pisut jörmim olin noja üldse ühiskond suhtus nendesse loodushoiu asjadesse nagu läbi sõrmede rohkem, siis mul oli enda konstrueeritud Lengikoorimisemasin. Iseenesest selline lihtsal põhimõttel, mis kasutas ära Lengiski pesitsevat keskerakondlase pensionäride iharust. See oli siis selline rauast uksepiitadest tehtud asi, mis oli kokkumääritud pensionäri näärmetest tuleva eritisega ja kui Lengi meeled asja ära tundsid siis tormas ta läbi selle kaadervärgi nii, et spetsiaalsed konksud haakusid põskede taha ja rebisid naha seljast. Siis pool aastat pidi vaene tegelane põõsaall uut nahka kasvatama. Hiljem said rohelised pahaseks ja selle kasutamine keelati ära noh nigu käsitsi kalapüük ja kärbsepiits. Kuigi minu arust oli selline kiirem nahavahetus ainult hea, sest uus nahk oli tõesti värske ja kena ja väga hinnas partei ladviku prouade seas. Ainuke kes seda ei kandnud oli muide Ingrid Rüütel, kuna tema eelistas kogu aasta kanda maavillast käsitsi kootud Dünamo dresse.
Tänapäeval käin ma kevaditi metsas luusimas ja siis korjan Lengi naha, mille ta ise on maha ajand, aga harva õmnnestub head ja tõeliselt peent saada, tavaliselt on kärbsed sinna juba pesa teind

Bobik said...

Kas see Lengikoorimisriist on nagu natukene õunapressi moodi? Mitmevoldine mootor selle juurde käis? Või olid konksud ergonoomilised manuaalsüsteemi riistad, millel polnudki mootorit tarvis?

Kui ma omal ajal saekaatris töötasin, siis nägin ühte ilmelikku masinat. Ma ei saanud aru, mis see on. 6 klassi haridust pole teab mis ülearu. Kolleegid aga mainisid, et TUUS, TUUS, TUUS ON. No mis ta nii tuus oli, aga lüpsis hästi!

Bobik said...

Hiljem hakati seda masinat millegipärast knopkaks kutsuma. Knopka on teadupärast selline metallikarva väike terva otsaga vigur, mille abil Kohila paberivabriku toodangut ajutiselt seina külge jäädvustada. See masin oli selline suuuur ja hele. No mis sarnasus neil knopkaga oli?

Vahepeal läbisin ka seitsmenda klassi. Aga tunne on ikka sama, karvane tunne on!

Jubejuss said...

See mis sa saekaatris nägid, sellega kooriti nais Lenki ehk Tuusi, sellelt sai nii peene naha, et tegi nähtamatuks, aga kole keeruline oli seda kätte saada, sest ta oli ise ka nähtamatu, sellepärast aati sealt töökojast vandesõnu lendaski. Aga mina oma koorijale ei viitsind miskit mootorit vahele ajada, olen selline vanakooli mees, mul on kodus lalamp ka nii. et lihtsalt pirn on labaku sisse visatud ja siis pesunööriga lae alla tõmmatud, aga kärab küll. Ahjaa sel koorimismasinal olid mul siis lihtsalt jalgratta vändad, sellega teda ringi aeti. Kusjuures Lenk ise ajas - tööpõhimõte nigu igiliigkkuril.

Bobik said...

Minu tagasihoidlik soovitus Evelynile:

käi rohkem Repsu Mailisega koos väljas ja saad ka kohemaid rohkem hääli. Peale mõningasi koosolemisi tundud Sa kõige ilusama poliitikuna kõikide jaoks! Mailis ei pahanda, tema oma hääli ei kaota, tal pole neid nagunii.

Bobik,
pilt räägib enda eest.

Bobik said...

"iga neljas naine on kogenud oma elus vägivalda"


Evelyn, kuna Sa oled nii vähese produktiivsusega ja kulutad oma ajupotentsiaali naiste õiguste eest võitlemiseks, ma lisan siinkohal, et ega need naised kellegi teise elus vägivalda vist ei koge. Seetõttu see "oma elus" ei ole eriti oluline.

Ole ikka armas ja ma ootan oma jopikut endiselt. Kui jopikut ei saa, äkki ma saaksin siis Kesknädala aastatellimuse või noh. Näiteks ühe Evelyni pildiga valimisbrožüüri. Ma ei palu ju suuri asju. :(

Bobik said...

Kuna jubejussi ja Arkadyyt ei ole, valvan vist täna öösel siin ise.

Mul on tegelikult suur süda!

Arkadi Zuk said...

Olen küll. aga ütlen ausalt, üks minu palgatsekk oli null tollarit.

muuseas, nii lihtsalt mainin ära. Need postitused on liiga pikad, et läbi lugeda.

MEHED! võtke end kokku

Bobik said...

Öö oli tormiline, ent rahulik!

Anonymous said...

piu freddo taglio esotiche
avventuroso fighette prostituta
topless beach
piu bollente farsesco stronza
gradevole fighette doppio penetrazione
coito anale
eros e tanatos
capo bionde orale fotti
ritirarsi ragazze strip
leccare lesbo
geisha met art
desiderare segretaria merda
goodly segretaria sesso
bobbi billard
ludicrous infermiera inculate
prittier scolarette fottilo
piu fresco dolore
coraggioso infermiera orale fotti
mautre con ragazzi
donne in calze nylon
scambio di coppia annunci
desiderare segretaria merda
fantasticamente bimbo
emanuela folliero sex
sublime cowgirl orale fotti
cipolle
grasse nubile
risibile fighetta doppio penetrazione
calze nylon suocera
cute ragazze merda
adatto fighette urinate
sex amatoriali spogliarello
eccessivo ragazze masturbate
trailer gratis bambola ramona
invisibile infermiera ubriache
risibile amante sesso
caldissimo giocattoli
sexcepire bionde fotti
taglia forte beaver
super gnocche
fotomontaggi pornografici gratuiti
foto di trombate
codardo amatoriali gruppo
stravagantemente roulotte
goodly teen diteggiatura
prodigiosamente lesbiche sperma succhiere
nell appartamento cazzo
coy zoccoleborghesi amore
timoroso ragazze amore
debole teen masturbate

Bobik said...

Mulle ikka meeldib siin siseringrajal kihutamas käia. Hea, kuiv ja muretum tunne!

Evelyn Sepp said...
This comment has been removed by the author.
Evelyn Sepp said...

Bobik ja teised,

Teistele ka head tervist ja sooje radikaid!

Niipaljukestki kui siin loen, siis minult on vist ainult bobikul midagi küsida olnud.
Esiteks, Kesknädala tellimuse oled ära teeninud. Palun saada oma postiaadress.
Teiseks, ka minu väikse tagasihoidliku valimismaterjali võid saada. Ütle ainult, kuhu saata?
Jopet aga ei luba. Seda pead oma jopede käest küsima:).

Jubejuss said...

Iga loll teab, et kesknädal käib enne valimisi niisamagi postkastis

Arkadi Zuk said...

Mul on ka küsimus.

Kas keskerakonnal on ka parteipiletid? sellised pildiga ja rohelised. Võiksid olla. Oleks nunnu.

Bobik said...

jubejuss, mulle pannakse postkasti ainult raha. Ma ei tea senini, kuidas ma seda tellida saaks, kuni nüüd Evelyn sellise ilusa pakkumise tegi.

Süda kisub rinnust lahti, räästased tiirutavad pea kohal ja kukuvad külmunult maha. Sest pole kedagi! Minul on kohe-kohe Kesknädal postkastis!

Ehk peaks kaaluma kolmapäeviti ühislugemisõhtuid? Enne foorumit näiteks?

Olav Tabur said...

Kui Kalle Mihkels oli nõuka ajal miilits, siis need jussid-arkadid olid ilmselgelt mingid hauarüüstajad, kes nö. miilitsalt vastu näppe saanud, kuid nüüd kangelased.
Taovad "rauda", kuni näiteks siseministristki jagu saavad,kui too näiteks kohtunikuna päti kinni pani. Loomulikult oli tollal ka kiuslikke ametnikke, kuid eestlased (baltlased)suutsid pika ketina üksteisel käest kinni hoida, kui väiksemgi võimalus tuli!
Miks te poisid reostate siin kultuuri, tehke midagi head !

Jubejuss said...

Ma panin eile linnukestele teri

Jubejuss said...

Nää Evelyn norrakatel asi TEHTUD!

Jubejuss said...

Ma muidu tahtsingi seda veel öelda, et eestlased (baltlased) olidki vanasti sellepärast toredad, et nii kui võimalus tuli võtsid kätest kinni - olgu siis lõunapausil või vabal päeval.

sexy said...

情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,A片,A片,情色,A片,A片,情色,A片,A片,情趣用品,A片,情趣用品,A片,情趣用品,a片,情趣用品

A片,A片,AV女優,色情,成人,做愛,情色,AIO,視訊聊天室,SEX,聊天室,自拍,AV,情色,成人,情色,aio,sex,成人,情色

免費A片,美女視訊,情色交友,免費AV,色情網站,辣妹視訊,美女交友,色情影片,成人影片,成人網站,H漫,18成人,成人圖片,成人漫畫,情色網,日本A片,免費A片下載,性愛

情色文學,色情A片,A片下載,色情遊戲,色情影片,色情聊天室,情色電影,免費視訊,免費視訊聊天,免費視訊聊天室,一葉情貼圖片區,情色視訊,免費成人影片,視訊交友,視訊聊天,言情小說,愛情小說,AV片,A漫,AVDVD,情色論壇,視訊美女,AV成人網,成人交友,成人電影,成人貼圖,成人小說,成人文章,成人圖片區,成人遊戲,愛情公寓,情色貼圖,色情小說,情色小說,成人論壇

a片下載,線上a片,av女優,av,成人電影,成人,成人貼圖,成人交友,成人圖片,18成人,成人小說,成人圖片區,成人文章,成人影城,成人網站,自拍,尋夢園聊天室

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

Anonymous said...

2008真情寫真aa片免費看捷克論壇微風論壇大眾論壇plus論壇080視訊聊天室情色視訊交友90739美女交友-成人聊天室色情小說做愛成人圖片區豆豆色情聊天室080豆豆聊天室 小辣妹影音交友網台中情人聊天室桃園星願聊天室高雄網友聊天室新中台灣聊天室中部網友聊天室嘉義之光聊天室基隆海岸聊天室中壢網友聊天室南台灣聊天室南部聊坊聊天室台南不夜城聊天室南部網友聊天室屏東網友聊天室台南網友聊天室屏東聊坊聊天室雲林網友聊天室大學生BBS聊天室網路學院聊天室屏東夜語聊天室孤男寡女聊天室一網情深聊天室心靈饗宴聊天室流星花園聊天室食色男女色情聊天室真愛宣言交友聊天室情人皇朝聊天室上班族成人聊天室上班族f1影音視訊聊天室哈雷視訊聊天室080影音視訊聊天室38不夜城聊天室援交聊天室080080哈啦聊天室台北已婚聊天室已婚廣場聊天室 夢幻家族聊天室摸摸扣扣同學會聊天室520情色聊天室QQ成人交友聊天室免費視訊網愛聊天室愛情公寓免費聊天室拉子性愛聊天室柔情網友聊天室哈啦影音交友網哈啦影音視訊聊天室櫻井莉亞三點全露寫真集123上班族聊天室尋夢園上班族聊天室成人聊天室上班族080上班族聊天室6k聊天室粉紅豆豆聊天室080豆豆聊天網新豆豆聊天室080聊天室免費音樂試聽流行音樂試聽免費aa片試看免費a長片線上看色情貼影片免費a長片

Anonymous said...

本土成人貼圖站大台灣情色網台灣男人幫論壇A圖網嘟嘟成人電影網火辣春夢貼圖網情色貼圖俱樂部台灣成人電影絲襪美腿樂園18美女貼圖區柔情聊天網707網愛聊天室聯盟台北69色情貼圖區38女孩情色網台灣映像館波波成人情色網站美女成人貼圖區無碼貼圖力量色妹妹性愛貼圖區日本女優貼圖網日本美少女貼圖區亞洲風暴情色貼圖網哈啦聊天室美少女自拍貼圖辣妹成人情色網台北女孩情色網辣手貼圖情色網AV無碼女優影片男女情色寫真貼圖a片天使俱樂部萍水相逢遊戲區平水相逢遊戲區免費視訊交友90739免費視訊聊天辣妹視訊 - 影音聊天網080視訊聊天室日本美女肛交美女工廠貼圖區百分百貼圖區亞洲成人電影情色網台灣本土自拍貼圖網麻辣貼圖情色網好色客成人圖片貼圖區711成人AV貼圖區台灣美女貼圖區筱萱成人論壇咪咪情色貼圖區momokoko同學會視訊kk272視訊情色文學小站成人情色貼圖區嘟嘟成人網嘟嘟情人色網 - 貼圖區免費色情a片下載台灣情色論壇成人影片分享免費視訊聊天區微風 成人 論壇kiss文學區taiwankiss文學區

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................

Anonymous said...

sex999 免費影片免費視訊173liveshow免費視訊聊天室免費視訊gogo免費視訊ggo免費視訊美女免費視訊交友免費視訊聊天區視訊交友90739080視訊聊天室視訊美女34cc聊天室ukisssex888影片區sex888免費影片分享區sex888免費電影豆豆聊天室dodo豆豆聊天室辣妹視訊辣美眉173show影片視訊聊天室sogou搜狗音樂百分百貼影片區aaaa片免費看日本美女寫真集百分百貼圖區線上a片色咪咪影片免費視訊聊天免費影片免費視訊本土自拍免費聊天情色自拍情色貼片區本土自拍網情人視訊高雄網情人視訊聊天室視訊交友網男人幫論壇免費ava片線上看免費av18禁影片台灣kiss情人視訊網色色網a片天下第一色站小魔女免費影片小幻好玩遊戲小澤瑪莉亞小弟弟貼影片aaaaa片俱樂部影片卡通aa片子百分百貼成人圖片百分百貼影片區尋夢園聊天室交友愛情館交友愛戀速配網交友ggoo交友聊天室pc交友愛叭噗小遊戲aio交友愛情館aa免費看影片383成人影城38ga片下載3y3成人色色網38ga成人383movie成人影城av168成人女人色色網台灣遊戲桃Plus28論壇qq美美色網飯島愛免費影片小高聊天室嘟嘟情人色網聊天室尋夢園bobo線上遊戲莉亞迪桑寫真集一葉情貼圖片區