7.2.07

Evelyn Sepp: Kuidas muuta maailma?


Kui Eestis on valimisteni jäänud 25 päeva ja sisuliselt hakkab valimiskampaania jõudma lõpusirgele, siis maailma mõjukaima ametikoha täitmiseks on kandidaatide esitamine alles alanud. Pean silmas järgmisi Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi, mis toimuvad 2008.aastal.

Kui möödunud aastal pani maailma mõjukaima daami tiitlivõistused kinni Saksa Liidukantsler Angela Merkel, käesoleval aastal pälvib selle tiitli ilmselt USA välisminister Condoleezza Rice, siis järgmisest aastast võib maailma tähtsaima daami troonil pikemaks ajaks koha sisse võtta aga hoopis Hillary Clinton, Ameerika esimene naispresident.

Mõte Hillaryst kui demokraadist Ühendriikide presidendist minule igatahes meeldib. Mina toetan teda nii sellepärast, et ta on demokraat kui ka sel põhjusel, et ta on proua Clinton. Ameerika vast ühe skandaalseima presidendi kaasa, vapper esimene leedi ja ülikogenud poliitik. Eks paras annus poliitilist ja inimlikku intriigi seisne siin selleski, kui proua presidendi abikaasa peaks naasma Valgesse Majja ja võtma seal sisse sedapuhku uue “perenaise” rolli.

Sellest kõigest osasaamiseks ja oma lemmikkandidaadi võidule kaasa aitamiseks liitusin muide hiljaaegu ka Hillary Clintoni kampaaniatiimiga.

Mida positiivset tema kohta aga veel lisada? Näiteks sobiks ta võrdsena võrdsete hulgas samasse klubisse endiste ja praeguste maailma staarpoliitikutega nagu seda on Margareth Thatcher, Madeleine Albright, Angela Merkel või Condoleezza Rice. Kui juba kelleltki midagi õppida, siis ikka parimatelt, arvan ma. Muidugi teeb meie hingele rõõmu, kui sinna ritta sobitada ka Vaira Vike-Freiberga ja Tarja Halonen. Aga miks ka mitte.

Kuid tsiteerides proua Clintoniga heaks sõbraks saanud Madeleine Albrighti memuaare, oli “Hillary tuntud juba ammu enne seda, kui tema abikaasa valiti presidendiks. Kui Bill Clinton oli alles Arkansase kuberner, pandi pahaks, et Hillary tahtis neiupõlvenime alles jätta, kuid ülistati tema tarkust... Paljud imetlesid ta kirglikkust, osavõtlikkust ja intelligentsi, teised aga polnud tema avameelsete seisukohtadega päri. Mõnikord teda ülistati, mõnikord tehti teda maha nagu teist tähelepanuväärset esimest leedit Eleanore Roosevelti. Presidendi esimese ametiaja lõpus naljatas Hillary, et ajab ammusurnud eelkäijaga thiti juttu.”

Daamide naljaleksikoni kuulus ka must huumor selle aadressil, et ÜRO peakontoris New Yorgis, ei ole ainult naiste tualeti ukse taga järjekorda.

Kuid mis määrab valimistulemuse ameeriklaste jaoks? Ilmselt üha kasvav vastuseis Iraagi sõjale, riigi laokil olek, mis ilmnes eriti teravalt Katrina orkaani tagajärgede likvideerimisel.

Isiklikult mulle on lisaks Iraagile, väga sümpaatsed presidendikandidaadi seisukohad ka keskklassi tugevdamiseks, hariduse ja tervishoiu valdkondade arendamiseks. Nagu ka see, et Ameerika tuleb ameeriklastele tagasi anda! Või et oluliselt enam tuleb panustada just haridusse ja innovatsiooni. Möödunud aastal oli Ameerikas näüiteks rohkem pankrotte kui lõpetas lapsi kolledzi.

Briti mõjukas poliitik Chris Patten on öelnud, et me saame teha maailma paremaks, aga me peame seda kõigepealt tundma õppima. See moraal sobib ka siin Eestis kasutamiseks. Iraagi sõja võtmed ei asu Eestis, vaid USA-s, seda superriiki juhtiva presidendi taskus. Nii aitab sõda ehk kõige kiirmini lõpetada uus president, kes tuleb Ameerika liberaalide ridadest.

Lugedes aga Hillary programmi, jõuan ma muuhulgas rõõmsale äratundmisele, et kõik samad küsimused on aktuaalsed ka Eesti parlamendivalimistel. Tevishoid. Õhukese riigi tagajärgede likvideerimine, Riigi tagasi andmine selle kodanikele.

Kuid väike erinevus on siiski ka olemas – nimelt võib kindel olla, et teisel pool maakera on oodata sellist tulevärki, mida suudab pakkuda ainult Ameerika presidendiralli. Eeloleva etenduse toimumiskohaks saab maailma taevalava, ning seda juhitakse parimatest parimate taktikepi järgi. Showst, milles ühendavad jõud nii Hollywood, Broadway kui ka Wall Street,l ihtsalt peab osa saama!

Usun, et Hillaryl on sisu, et sellest võistlusest väljuda võitjana, mis tähendab ka uue lehekülje pööramist maailma poliitikas ja ehk siis ka meie endi omas.

Teie,
Evelyn

19 comments:

rakamon said...

Mina usun ka seda, et kui kord saabub päev,mil ÜRO naistetualeti taha moodustub järjekord, on ka maailm paremaks muutunud. Tualetis ju naised meigivad ennast ja öeldakse - muudad ennast, muutub ka maailm.
Muidugi pole ainus võimalus selleks rivistada ukse taha Margareth Thatcher, Madeleine Albright, Angela Merkel, Condoleezza Rice, Vaira Vike-Freiberga, Tarja Halonen, Hillary Clinton ja Mailis Reps - võib ka sekretäridele mojitot joota.

Ray Leinberg said...

Madonna, Britney Spears ja Courtney Love ka kandideerivad, isegi Barbra Streisand (rohkem omaette). Madonna ja Cindy Crawford olid lausa riius, kumb on maailma m6jukaim naine. Ma omalt poolt lisaks Ms. Rowling kandidatuuri (kogu maailm loeb Harry Potter). Lisa Marie Nowak ka naisastronaut)? Krupskaja?

rakamon said...

Maailma kõige ägedamad tšikid on Lindsay Lohan, Paris Hilton ja Britney Spears. Õieti võiks USA tuumanupp olla Paris Hiltoni käekotis.

Jubejuss said...

Lugupeetud härra Ray Leinberg ameerikast - teie seal ameerikas võite endale lisaks Britney Spiersile ka Vissi Klaara presidendiks valida, kuid kui tõeline eestlane kasvõi juppideks raiutakse, siis see tükk, mille külge jääb käsi, valib ikkagi selle Clintoni, sest ta oskab lõõtsa. Ja jutt sellest, et võiks veel kellegi üles seada on midagi fantyastika maailma kuuluvast

rakamon said...

Tõesti, seda on tore ette kujutada,kuidas Hillary tõmbab lõõtsa ja Bill saksofoni ja harMonicat. Ka see on väga südantkosutav, et Keskerakond toetab lõbusat elu ja kadriorgilist ellusuhtumist.

Kajar said...

Üks Clinton nüüd kindlasti "õhukese riigi" pärast muret ei tunne, pigem vastupidi. Bushi jt big budget konservatiivide laristamine viimastel aastatel on USA riigieelarve sügavalt defitsiiti viinud ja demokraadid kui fiskaalse vastutustundlikuse ootamatud kaitsjad lubavad selle jälle tagasi tasakaalu viia. Clinton, muide, senaatorina hääletas ka Iraagi sõja poolt ja üldse peetakse tema seisukohti välispoliitikas pigem kulli- ku tuvilikeks (hawk vs dove siis).

Arkadi Zuk said...

Mina olen ka pr. Clintoni poolt. Ses mõttes täiesti sõltumatu toetaja nagu Evelyngi. Meist kummastki ei sõltu selle valimise juures miskit.

Muide Kas Hillary on juba andnud oma panuse Mihkelsi basturmaafondi?

Arkadi Zuk said...

Samas oli mul mure ka. Keegi aadis ennast orutis mu sõbraks, aga ma ei näe kes see on. Ise arvan, et Hillay, või siis evelyn.. Ray see ei olnud, sest ta ei taha meiega-sovieetidega, miskit suhet omada.

Arkadi Zuk said...

Olemasolevat trendi vaadates peaksin oma nime vist Arkady -ks muutma.

Anonymous said...

armas Evelyn,

natuke teemaväline küsimus küll siinses kommentaariaknas.. kas võin Su blogi oma lehel http://parisomakodu.blogspot.com/ linkida alajaotuses ‘huvitavad elud’?

hoiad mind päevapoliitiliselt värskena, seepärast. tänud!

seniks tervitustega Hiinamaalt.

Evelyn Sepp said...

LM-le,
muidugi võid.
hoiad mind kursis ka eluga kaugel hiinamaal:)
es

Evelyn Sepp said...

kajarile,
muide mida see kriitika õhukese riigi suunas tähendada võiks?
näiteks seda, mille suhtes Hillary kriitilisi värve kokku ei hoidnud - Katrina orkaanist puudutatud piirkondade aitamiseks.
seal on ju inimesed tänagi veel ja ilmselt jäävadki abita, koduta ja hooleta.
bush sealt hääli ei saa, ega seega vist eriti ei panustagi.
midagi oli veel - küllap mäletada marodööre ja politsei soovitamtust ja võimetust kaitsta ja aidata sealseid, valdavalt mustanahalisi, inimesi.
eks seegi ole teema, mida õhukese riigi raames ei lahenda:)

sexy said...

A片,A片,成人網站,成人漫畫,色情,情色網,情色,AV,AV女優,成人影城,成人,色情A片,日本AV,免費成人影片,成人影片,SEX,免費A片,A片下載,免費A片下載,做愛,情色A片,色情影片,H漫,A漫,18成人

a片,色情影片,情色電影,a片,色情,情色網,情色,av,av女優,成人影城,成人,色情a片,日本av,免費成人影片,成人影片,情色a片,sex,免費a片,a片下載,免費a片下載

情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

情色,AV女優,UT聊天室,聊天室,A片,視訊聊天室


UT聊天室,視訊聊天室,辣妹視訊,視訊辣妹,情色視訊,視訊,080視訊聊天室,視訊交友90739,美女視訊,視訊美女,免費視訊聊天室,免費視訊聊天,免費視訊,視訊聊天室,視訊聊天,視訊交友網,視訊交友,情人視訊網,成人視訊,哈啦聊天室,UT聊天室,豆豆聊天室,
聊天室,聊天,色情聊天室,色情,尋夢園聊天室,聊天室尋夢園,080聊天室,080苗栗人聊天室,柔情聊天網,小高聊天室,上班族聊天室,080中部人聊天室,中部人聊天室,成人聊天室,成人

一夜情聊天室,一夜情,情色聊天室,情色,美女交友,交友,AIO交友愛情館,AIO,成人交友,愛情公寓,做愛影片,做愛,性愛,微風成人區,微風成人,嘟嘟成人網,成人影片,成人,成人貼圖,18成人,成人圖片區,成人圖片,成人影城,成人小說,成人文章,成人網站,成人論壇,情色貼圖,色情貼圖,色情A片,A片,色情小說,情色小說,情色文學,寄情築園小遊戲, 情色A片,色情影片,AV女優,AV,A漫,免費A片,A片下載

Anonymous said...

本土成人貼圖站大台灣情色網台灣男人幫論壇A圖網嘟嘟成人電影網火辣春夢貼圖網情色貼圖俱樂部台灣成人電影絲襪美腿樂園18美女貼圖區柔情聊天網707網愛聊天室聯盟台北69色情貼圖區38女孩情色網台灣映像館波波成人情色網站美女成人貼圖區無碼貼圖力量色妹妹性愛貼圖區日本女優貼圖網日本美少女貼圖區亞洲風暴情色貼圖網哈啦聊天室美少女自拍貼圖辣妹成人情色網台北女孩情色網辣手貼圖情色網AV無碼女優影片男女情色寫真貼圖a片天使俱樂部萍水相逢遊戲區平水相逢遊戲區免費視訊交友90739免費視訊聊天辣妹視訊 - 影音聊天網080視訊聊天室日本美女肛交美女工廠貼圖區百分百貼圖區亞洲成人電影情色網台灣本土自拍貼圖網麻辣貼圖情色網好色客成人圖片貼圖區711成人AV貼圖區台灣美女貼圖區筱萱成人論壇咪咪情色貼圖區momokoko同學會視訊kk272視訊情色文學小站成人情色貼圖區嘟嘟成人網嘟嘟情人色網 - 貼圖區免費色情a片下載台灣情色論壇成人影片分享免費視訊聊天區微風 成人 論壇kiss文學區taiwankiss文學區

Anonymous said...

2008真情寫真aa片免費看捷克論壇微風論壇大眾論壇plus論壇080視訊聊天室情色視訊交友90739美女交友-成人聊天室色情小說做愛成人圖片區豆豆色情聊天室080豆豆聊天室 小辣妹影音交友網台中情人聊天室桃園星願聊天室高雄網友聊天室新中台灣聊天室中部網友聊天室嘉義之光聊天室基隆海岸聊天室中壢網友聊天室南台灣聊天室南部聊坊聊天室台南不夜城聊天室南部網友聊天室屏東網友聊天室台南網友聊天室屏東聊坊聊天室雲林網友聊天室大學生BBS聊天室網路學院聊天室屏東夜語聊天室孤男寡女聊天室一網情深聊天室心靈饗宴聊天室流星花園聊天室食色男女色情聊天室真愛宣言交友聊天室情人皇朝聊天室上班族成人聊天室上班族f1影音視訊聊天室哈雷視訊聊天室080影音視訊聊天室38不夜城聊天室援交聊天室080080哈啦聊天室台北已婚聊天室已婚廣場聊天室 夢幻家族聊天室摸摸扣扣同學會聊天室520情色聊天室QQ成人交友聊天室免費視訊網愛聊天室愛情公寓免費聊天室拉子性愛聊天室柔情網友聊天室哈啦影音交友網哈啦影音視訊聊天室櫻井莉亞三點全露寫真集123上班族聊天室尋夢園上班族聊天室成人聊天室上班族080上班族聊天室6k聊天室粉紅豆豆聊天室080豆豆聊天網新豆豆聊天室080聊天室免費音樂試聽流行音樂試聽免費aa片試看免費a長片線上看色情貼影片免費a長片

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................

Anonymous said...

sex999 免費影片免費視訊173liveshow免費視訊聊天室免費視訊gogo免費視訊ggo免費視訊美女免費視訊交友免費視訊聊天區視訊交友90739080視訊聊天室視訊美女34cc聊天室ukisssex888影片區sex888免費影片分享區sex888免費電影豆豆聊天室dodo豆豆聊天室辣妹視訊辣美眉173show影片視訊聊天室sogou搜狗音樂百分百貼影片區aaaa片免費看日本美女寫真集百分百貼圖區線上a片色咪咪影片免費視訊聊天免費影片免費視訊本土自拍免費聊天情色自拍情色貼片區本土自拍網情人視訊高雄網情人視訊聊天室視訊交友網男人幫論壇免費ava片線上看免費av18禁影片台灣kiss情人視訊網色色網a片天下第一色站小魔女免費影片小幻好玩遊戲小澤瑪莉亞小弟弟貼影片aaaaa片俱樂部影片卡通aa片子百分百貼成人圖片百分百貼影片區尋夢園聊天室交友愛情館交友愛戀速配網交友ggoo交友聊天室pc交友愛叭噗小遊戲aio交友愛情館aa免費看影片383成人影城38ga片下載3y3成人色色網38ga成人383movie成人影城av168成人女人色色網台灣遊戲桃Plus28論壇qq美美色網飯島愛免費影片小高聊天室嘟嘟情人色網聊天室尋夢園bobo線上遊戲莉亞迪桑寫真集一葉情貼圖片區