20.3.08

Evelyn Sepp: rege rauta suvel, Reiljani aastaläbi

Mind isiklikult on Reiljani kohtusaaga juba viimse piirini ära tüüdanud. Prokuratuur tilgub nagu sõel, üks pressiteade või pikk mahlakas ülevaate lugu järgneb teisele, kuigi kogu materjal, mis asja puudutab on salastatuse märkega - ametkondlikuks kasutamiseks.
S.t. et täna Riigikogu kõnepuldis pole saadikutel õigust isegi midagi teada ega arvata ja veel vähem oma otsust sisuliselt põhistada.

Käib kampaania, mis kampaania. Minister on veel
ametis ja Reiljan Riigikogus. Prokuratuur aga oma avalikkussuhete strateegia
üle ei paista häbi ega piinlikkust tundvat ja valitsuses istuv
poliiteliit näib samuti sellist katkematut showd nautima.

Mida aga pole, on seni veel s.o. siis juba pea paar aastat, kohtusse jõudnud ja kohtuliku hinnangu saanud lõpplahendit. Kuigi kohe-kohe pidi kindel kabelimats kirjas olema. Nii räägiti vähemalt paar aastat tagasi. Toona uskusin ja ootasin kiiret õigluse võitu.

Muidugi mäletan ma ka konkurentpartei kohta käinud kuulujutte. Igasuguseid. Eriti neid, milles räägiti sellest, kuidas Jõgevamaa ettevõtlust tegelikult „väetati“ ja et see ei erinevat vähemalgi määral linnapea Lushkovi tegutsemisest Moskvas, näiteks. Nagu ka KIK-i või mõne teise nõukogu kallutatusest või poliitinstrumentaariumist, mis mõistagi avalikul rahal põhinedes ühe konkreetse erakonna huvidesse rakendati. Muide, nagu need avaliku saladusena juba vähemalt kümnendi ja seejuures eranditena toiminud on.

Aga tänase saadikupuutumatuse äravõtmise hääletuse juures häirib mind üks asi tõsiselt: tegelikult ei tea ma, kas hääletades saadikupuutumatuse äravõtmise poolt annan ma suures pildis kahtlustatavale võimaluse end asuda kaitsma – ühe tõlgenduse valguses, või teise kohaselt, saab minu käsi samuti määritud sellest poliitprotsessi maiguga saagas, milles ma osaleda ei taha.

Sellist saadikute kaitse instrumenti nagu saadikupuutumatus on, on seni käsitletud võrdlemisi formaalsena, kuigi sisult peaks see tagama saadikute kaitse näiteks ka just nimelt poliitiliste protsesside vastu – see peaks olema ka opositsiooni lisakaitse mehhanism täitevvõimu hoobi juhtiva koalitsiooni suva vastu. Siin aga paistabki olevat konks, millest sageli lapsprokurörideks ristitud ametimehed aru saada ei suuda või on sunnitud mitte aru saama. Ja selle taustal on Riigikogu, ehk kõrgema võimu kandja esindus seatud sundseisu või ka pantvangi, kus nö musta tööd üritatakse ära teha teiste kätega.

Seega jääb pingsalt painama mõte saadikupuutumatuse instituudi tähendusest.
Selle üha labasemaks muutuva loo taustal veendun ühe enam ,et see ei saa olla pelgalt menetluslik formaalsus, kus õiguskantsler peamiselt menetlusprotseduuride järgimist kontrollib. Järgmiseks korraks kui seda peaks vaja minema tuleb ehk muuta seadust või praktikat ja hakata seda käsitlema siiski ka teatud tõendite või tõendatuse eelkontrollina. Riigikogu ei saa ega tohi panna formaalsete otsustajate rolli, kus ta ei saa asja sisuliselt hinnata, aga peab langetama otsuse. See tundub mulle parlamentarismi usaldusväärsuse seisukohalt järjekordse kahetsusväärse tagasilöögina, mis ajas omandavad hoopis teise tähenduse.

Kui Reiljan on kaabakas, siis näen teda rõõmuga
kandmas selleks ettenähtud karistust, aga prokuratuuri usaldusväärsus seni toimunu taustal on minu silmis muutunud olematuks ja see on ohtlik areng. Miks? Sest ma ei tea enam, kes ja mille eest tegelikult
vastutab.

Samas tahan ma ka ise võtta endale teadliku vastutuse tänase hääletuse eest. Aga süvenedes selle kriminaalasja materjalidesse, ei saa ma enam oma otsuses kindel olla. Kuigi, formaalselt, muidugi, ei ole sellel hääletusel mingit tähendust. Kas pole skisofreeniline olukord?!

8 comments:

Urmas said...

Kuulge Evelyn,

Ma ei ole iialgi ennem mitte ühtegi kommentaari mitte kuskile kirjutanud - ei Delfisse ega venekeelsesse Delfisse jne., aga nüüd teen seda - kui Te seate kahtluse alla Eesti riigi institutsioonid - lapsprokurörid jne. - siis Te seate kahtluse ka Eesti riigi kui sellise eksistentsi enda - ja see tuleb Teil ainult sellest, et peate täitma parteijuhi (Edgar Savisaar) korraldusi - kogu aeg olla kellegi vastu, mitte osaleda ülesehitustöös jne. - Eesti riik on vaene ja väeti, aga olge vähemalt uhke, et saate selle ülesehitamises osaleda ja kui seadused on valed või ei kõlba, siis tuleb neid muuta, mitte oma viha blogides välja valada - ja see on Teie kätes - tehke seda. Ma loodan, et kunagi tuleb aeg ja Teil on sügavalt häbi, et Te sellise mõttetusega nagu Keskerakond seotud olnud. Kogu see jutt oli kantud ainult minu parimatest soovidest ja tõekspidamistest - seega aus.

Urmas Johandi, 48-aastane, urmas.johandi@if.ee

Evelyn Sepp said...

Urmas,
mida muud ma esmalt soovitada maldan, kui seda, et enne kribamist lugege tekst ikka korralikult läbi. Ja seal kus on küsimärk, või sisuline küsimus, või tingiv kõneviis, ongi vastavalt küsimärk, küsimus või tingiv kõneviis.

Nii tundub mulle, et Teie kommentaatril pole küll minu poolt kirja panduga, tõstatud probleemide ja küsimustega suurt pistmist. Kahjuks.

Mis puutub minu arusaama riigi toimimisest, siis vaadatake Kafka väljamõeldud protsess toimus ka tõenäoliselt ühes väljamõeldud riigis. Kas see on aga selline riik, mis ei vääri kriitikat, paremat mõtestatust, ja julgust mõelda ja sõnastada lõpuni neid nähtusi, mis selles eksisteerivad, ei jaga.

Vahest on ka Eestile külge hakanud need samad kafalikud töövõtted ja kuni te ise neid lähedalt ei näe või kokku ei puutu, siis võite rahumeeli orwelikku farmielu edasi elada... ja minu küsimärke, mõttelõnga või ka tinglikku arutlevat kõneviisi eirata.

See on teie valik.

Minu jaoks ei ole riik asi ise enesest, vaid ta peab ka sisuliselt tomima põhiseaduslike väärtuste vaimus. Kui teile piisab sellest, et riik formaalselt toimib riigina, ja sisuliselt millegi muuna, siis eks seegi ole Teie, mitte minu valik.

Kõike head soovides,

ja lugege mu tekste teinekord tähelepanelikumalt. Minu tekste, mitte oma mõtteid, mille te ette valmis olete mõelnud.

Lugupidamisega,

Evelyn Sepp

konstantin said...

see on siin kroonika et isiklikke probleeme lahata. ei kui see blogi on mõeldud isikliklikuks tarbeks siis miks mitte. Mul ka paljudele tehakse liiga näiteks.

sexy said...

情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,A片,A片,情色,A片,A片,情色,A片,A片,情趣用品,A片,情趣用品,A片,情趣用品,a片,情趣用品

A片,A片,AV女優,色情,成人,做愛,情色,AIO,視訊聊天室,SEX,聊天室,自拍,AV,情色,成人,情色,aio,sex,成人,情色

免費A片,美女視訊,情色交友,免費AV,色情網站,辣妹視訊,美女交友,色情影片,成人影片,成人網站,H漫,18成人,成人圖片,成人漫畫,情色網,日本A片,免費A片下載,性愛

情色文學,色情A片,A片下載,色情遊戲,色情影片,色情聊天室,情色電影,免費視訊,免費視訊聊天,免費視訊聊天室,一葉情貼圖片區,情色視訊,免費成人影片,視訊交友,視訊聊天,言情小說,愛情小說,AV片,A漫,AVDVD,情色論壇,視訊美女,AV成人網,成人交友,成人電影,成人貼圖,成人小說,成人文章,成人圖片區,成人遊戲,愛情公寓,情色貼圖,色情小說,情色小說,成人論壇


成人電影,微風成人,嘟嘟成人網,成人,成人貼圖,成人交友,成人圖片,18成人,成人小說,成人圖片區,成人文章,成人影城,愛情公寓,情色,情色貼圖,色情聊天室,情色視訊

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

Anonymous said...

^^ nice blog!! ^@^

徵信, 徵信網, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 感情挽回, 婚姻挽回, 挽回婚姻, 挽回感情, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信, 捉姦, 徵信公司, 通姦, 通姦罪, 抓姦, 抓猴, 捉猴, 捉姦, 監聽, 調查跟蹤, 反跟蹤, 外遇問題, 徵信, 捉姦, 女人徵信, 女子徵信, 外遇問題, 女子徵信, 徵信社, 外遇, 徵信公司, 徵信網, 外遇蒐證, 抓姦, 抓猴, 捉猴, 調查跟蹤, 反跟蹤, 感情挽回, 挽回感情, 婚姻挽回, 挽回婚姻, 外遇沖開, 抓姦, 女子徵信, 外遇蒐證, 外遇, 通姦, 通姦罪, 贍養費, 徵信, 徵信社, 抓姦, 徵信, 徵信公司, 徵信社, 徵信, 徵信公司, 徵信社, 徵信公司, 女人徵信, 外遇

徵信, 徵信網, 徵信社, 徵信網, 外遇, 徵信, 徵信社, 抓姦, 徵信, 女人徵信, 徵信社, 女人徵信社, 外遇, 抓姦, 徵信公司, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 女人徵信社, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 女子徵信社, 女子徵信社, 女子徵信社, 女子徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信,

徵信, 徵信社,徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 外遇, 抓姦, 離婚, 外遇,離婚,

外遇, 離婚, 外遇, 抓姦, 徵信, 外遇, 徵信,外遇, 抓姦, 征信, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信,徵信社, 徵信社, 徵信, 外遇, 抓姦, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信, 徵信社, 徵信社, 徵信社, 徵信社,

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................