18.8.08

Evelyn Sepp: kas tõesti pidu kogu rahvale?


… Kas oskame hoida ühte, kui heitunud mesilaspere …

Ja kui oskame, siis kuidas see võiks küll välja
näha?

Kas selleks on tõesti parim viis meenutada Eesti Vabariigi 90-ndat aastat nii, et kogu aasta möödub ilma, et enam kui 30% Eesti inimestest sellest üldse midagi kuulnud oleks või sellest ka neile midagi kuulda oleks antud?

Seda vaatamata asjaolule, et meil on tervelt üks minister, kes just ja peaaegu ainult selleks on ametisse määratud koos priskes koosseisus kantseleiga ..

Kui see aga nii ei oleks, siis parandatagu mind, aga mina ei ole näinud ühtegi reklaami või üleskutset näiteks „märkamisaja“ lauluväljaku kontserdi kohta mõnes venekeelses väljaandes.
Kas see „kogu rahva pidu“ või „!märkamisaeg“ siis neid inimesi ei võikski puudutada!?

Millal see valitsus siis lõplikult alla andis ja otsustas olla vaid oma sõprade valitsus, mitte kogu Eesti oma?

Mõistagi ei ole viimase aasta jooksul käivitatud ka uut venekeelset telekanalit ega ka teleprogrammi. Alati on aega küll, alati on midagi tähtsamat. Aga millal on käes see päev, kui enam ei ole aega?

Seevastu kurdab kultuuriüldsus selle üle, et laulupidu ei kõneta venekeelseid inimesi, et seal ei osale praktiliselt ühtegi venekeelset kollektiivi. Mõni aeg tagasi keerles õhus ka mõte sellest, et kinni peaks panema Vene Teatri. See olevat „hea“ mõte raha kokkuhoiuks või siis kesklinnas asuva hinnalise kinnisvara äriks …

Viimastel päevadel on blogosfääris käinud ka äge mõttevahetus selle üle, kas Öölaulupeost saab Gruusia pidu või mitte. Korraldajad andsid välja pressiteate, milles kinnitasid, et ei saa, kuna aega on liiga vähe, et programmi muuta. Vaid üks toetuslugu pidi tulema. Seletus on loogiline. Kuid asi ei ole vaid ajas ja selle nappuses. Iva on muus ja oleks tark seda endale teadvustada.

Kui Eesti ei suuda Gruusiat või Gruusia konfliktis kannatanud inimesi toetada nii, et see ei lõhuks meid siin, Eestis, siis võib sellise tahtliku või tahtmatu saamatuse tulemuseks olla kaks lõhutud ühiskonda - nii Gruusia kui Eesti oma.


Oleks rumal mitte märgata või veelgi hullem, eirata tõsiasja, et paljude inimeste jaoks siin Eestis, kuid ka Lõuna-Osseetias või Abhaasias on agressor Gruusia. Seega on meie valik seda keerulisem – vabadus Gruusias on oluline, aga selle „kaitsmise“ ohvriks ei ole meil õigust tuua Eesti vabadust …

Selles mõttes on valikud väga lihtsad. Kas sellest teisipäevasest „märkamisaja“ peost saab pidu, mis süvendab lõhet siin ja seal, või on meil oskust kasutada seda päeva selleks, et katsuda märgata kõiki inimesi siin Eestis ilma, et nad peaksid valima kolmandate osapoolte vahel.

Muidugi võib rahvuste vahelise või meediaruumide lõhe süvendamine ollagi selle valitsuse ametlik poliitika, aga see ei ole Eesti huvides. Vähemalt sildi all „pidu kogu rahvale“ seda teha ei tohiks.

Valitsused ju tulevad ja lähevad, kuid Eesti peaks jääma kestma riigi ja koduna palju kauemaks kui hiljaaegu ennustatud 10 aastat. ..

See võib olla kõigest hirmutamine, kuid midagi peaksime me õppima Gruusia sõjast isegi. Kui see ei ole ka midagi muud, siis on selle mõte kokku võetav kuulsa laulu sõnadega – minu inimesed.

Eesti on täpselt nii tugev kui on tema inimesed ja nende kokkuhoidmise võime.

Ehk siis peaks ürituse korraldajad ja selle eest maksjad ehk tellijad vastama avalikult peamisele küsimusele - kas vaatamata reklaamlausetele on see ikka kogu rahva pidu? Kas sinna oodatakse ikka kõiki Eesti inimesi?

Või kuidas lahendada peoplaan nii, et inimesed, kes tahavad olla sellel õhtul lauluväljakul Eesti tuleviku poolt, ei peaks valima Eesti või Gruusia mineviku vahel?

Ehk siis pühendaks selle peo täiega Eesti ühtsusele ja
tugevusele …


21 comments:

Toomas said...

See vagisi Eestistamine pole lahendus, eriti kui suur osa sellest 30% usub tanase paevani, et see mis juhtus 1991 aastal oli uks suur tragoodia. Mis laulupeost me selliste inimestega peaksime raakima? Jaab ule loota, et uus polvkond hakkab ise lahtiste silmadega ringi kaima ja "rossija-rossija" suhtumine end ammendab.

Teemast korvale aga niipalju, et Keskerakond volgneb selle vahesegi toetuse mis tal on just sellele eelpool nimetatud seltskonnale, seega virisemiseks ju pohjust pole, voi mis?

Jubejuss said...

Käisin põletasin ühe paki kama ja purgi hernesuppi ära, äkki mudu mõni moskoviit solvub! Ei tahaks küll sõjapõhjustaja olla.

Rein said...

mina arvan, et integratsioon peituks rahvuste vahelises hajuasustuses.

Evelyn Sepp said...

toomasele ja teistele,

suur osa sellest 30¤, kelle emakeel ei ole lihtsalt eesti keel ja kellest ei saa mitte kunagi eestlasi, peab seda riiki sama moodi oma kodumaaks.

millegi pärast aga leiab 30¤ eestlastest ikka veel, et Eesti on monorahvuseline riik ja siin peavad kõik mõtlema ja tundma ühte moodi. Sellest ilmselt tõsised mõtlemise vead, mis on Eesti mitmes mõttes viinud ummikusse.

Ja mõelgem selle sama Gruusia sõja peale...

Keskerakonna toetuse pärast ärge muretsega. Kõlab küll veidralt, aga sellesse kuuluvad inimesed on vist siiski kõige inimlikumad ja euroopalikuma mõtlemisega.

Ja see ei ole nali ega iroonia.

Toomas said...

Evelyn,

See, et Eesti on monorahvuseline riik on ainult hea asi. Arme hakka palun jahuma Euroopalikkusest ja tolerantsist, sest kui oled vahegi Euroopas lahtiste silmadega ringi kainud, siis igasugused multirahvuslikud riigid on uks suuremaid probleeme hetkel. Tule naiteks Inglismaale ja vaata neid neegrite horde kel pole ei tood ega haridust aga 15 sugulast kaasas, koik valge tooinimese maksudest elatumas. Sellist Eestit tahab keskerakond? Oleme eurooplased, aga arme ikka unusta, et ennekoike oleme eestlased, kes on uks vaheseid rahvaid, kes on oma rassilistes ja usulistes kusimustes vabad valja utlema mida nad motlevad, erinevalt muust "vanast Euroopast" kus rahvas on orjastatud immigrantide poolt - nende samuste kellest sa just ulivordes kirjutad.

Toomas said...

muide su viimane lause naitab vaga ilmekalt, et sina isegi ei usu oma vaite tosiseltvoetavusse. Aga ma ei hakka Keskerakonna umbkeelse ja umbmeelse valijaskonna ule vaidlema, selleks olgu oma aeg ja koht.

Evelyn Sepp said...

Oh sa õnnetu eetlane, ma ei tea, millisest maast sa räägid, aga Eesti ei ole monorahvuseline riik. Ja see on fakti, mitte hinnangu küsimus.
Riik, mille rahvastikust ca 40% on mitte-eestlased, kokku u 200 rahvuse esindajad ning u kolmandik kogu elanikkonast on vene rahvusest, on samuti fakti küsimus.

Peale rahvuse, mis peaks olema kultuurilise identiteedi tunnus, mitte poliitilise, oma, esindan mina tõesti eelkõige inimilkke väärtusi. Nii nagu ma ei kiida ega laida "eestlasi" kui selliseid, ei tee ma seda MITE ÜHEGI teise rahvuse ega rassi suhtes.

Ja keda või mida on mul siin Eestis ülistada või mille eest? Kõik püüavad oma eluga lihtsalt kuidagi hakkama saada - sõltumata rahvusest, soost, usust või sotsiaalsest kuuluvusest. Olgu siin elavad inimesed esmajoones lihtsalt inimesed.

Loodetavasti on see ikka arusaadav ja püüeldav eesmärk ning kui Sulle Eesti ja siinnsed inimesed tõesti midagi väärt on, siis peaksid ja oma pimemda loba asemel tõesti püüdma leida tasakaalu.

Sellel, kellel on õigused ja kes tahab olla peremees, ükskõik kus, on ka kohustused ja vastutus ...

Jubejuss said...

Statistikaameti andmetel oli 2000 a. 67,9% eestlaste osakaal, st siiski ca 30% mitteeestlasi (venelasi on veerand), mis ei muuda muidugi fakti, et eesti on mitmerahvuseline riik. Aga sa Evelin mine käi ära vene Delfis ja ürita seal mõnele tegelasele selgitada, et lauluväljakul eesti keeles laulmine ei ole fashism. Vat kui sellega hakkama saad, siis ülejäänud venelaste integreerimine on käkitegu ja ma võin su presidendiks valida.

Toomas said...

Kohustused on ka neil 30%. Koige elementaarsem ehk kohustus kodumaa peale mitte ulalt alla lasta ja igal sammul oma vihkamist siinse keele ja kultuuri vastu valja naidata. Ma ei vaida, et koik 30% on sellised, aga paljud kull. Ja selliste inimeste integreerimine on nii aja, kui ka ressurssi raiskamine. Ressurssi, mis muide ei kuku puu otsast alla, vaid mille eest on polismaalane tood teinud. Ma votan luhidalt kokku nii, et oleks ka sul aru saada - integreeritavad on ammu integreerunud, neil on eestlastest sobrad, keel suus ja kaivad ka samadel laulupidudel. Aga need kes ei ole, need ka kunagi olema ei saa, sest nemad elavad sootuks teises Eestis ja neid umber kasvatada on sama mis peaga vastu seina joosta. Kui KE tahab neid kasvatada ja Eestistada, miks mitte, aga paluks oma kulude ja joududega, kui see midagi teile utleb.

Jubejuss said...

Mina isegi nii radikaalne pole kui Toomas - palun väga, võib ka riigi kulul, aga Keskerakond nüüd küll ei ole senini pakkund ühtki asjalikku lahendust. Üks kiun ja kirumine ainult, kogu aeg on kõik valesti ja kõik teised teevad kõike kehvasti.
Või on sul Evelin plaan (selge see, et ükski plaan pole ideaalne) kuidas eesti venelased hakkaksid samu radu astuma kui meie? Ja ma pean silmas mitte seda, et mida meie, eestlsed teha ei tohiks, vaid konkreetselt, mida me peame tegema? Ja ära siis seda räägi, et me ei tohi Venemaad Gruusia pärast hukka mõista, sest muidu olen ma sunnitud sulle soovima võimalikult kurja abikaasat, kes sind igal õhtul peksaks ja võimalikult alalhoidlikku naabrit, kes su kaitseks välja ei astu, kuna loodab, et ehk mõni teine naaber astub, sest kui ta ise astub võib su abikaasa ka temale kallale minna ja seda ju ometi ei tahaks jne.

Jubejuss said...

Ahjaa, meenus selle repliigiga Evelin, et keskerakond on kõige euroopalikuma mõtlemisega, et kunagi kui Eesti jälle vabaks sai, siis mul üks tuttav käis kuskil Lääne-Euroopas ja jutt läks seltskonnas küüditamistele ja siis tuttav valgustas välismaalasi küüditamistest ja jutu lõpus küsisid nood hämmeldunult, et aga miks küüditatavad politseid ei kutsund?
Nii et jah kohati olete euroopalikud küll.

sexy said...

A片,A片,成人網站,成人漫畫,色情,情色網,情色,AV,AV女優,成人影城,成人,色情A片,日本AV,免費成人影片,成人影片,SEX,免費A片,A片下載,免費A片下載,做愛,情色A片,色情影片,H漫,A漫,18成人

a片,色情影片,情色電影,a片,色情,情色網,情色,av,av女優,成人影城,成人,色情a片,日本av,免費成人影片,成人影片,情色a片,sex,免費a片,a片下載,免費a片下載

情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

情色,AV女優,UT聊天室,聊天室,A片,視訊聊天室


UT聊天室,視訊聊天室,辣妹視訊,視訊辣妹,情色視訊,視訊,080視訊聊天室,視訊交友90739,美女視訊,視訊美女,免費視訊聊天室,免費視訊聊天,免費視訊,視訊聊天室,視訊聊天,視訊交友網,視訊交友,情人視訊網,成人視訊,哈啦聊天室,UT聊天室,豆豆聊天室,
聊天室,聊天,色情聊天室,色情,尋夢園聊天室,聊天室尋夢園,080聊天室,080苗栗人聊天室,柔情聊天網,小高聊天室,上班族聊天室,080中部人聊天室,中部人聊天室,成人聊天室,成人

sexy said...

情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,A片,A片,情色,A片,A片,情色,A片,A片,情趣用品,A片,情趣用品,A片,情趣用品,a片,情趣用品

A片,A片,AV女優,色情,成人,做愛,情色,AIO,視訊聊天室,SEX,聊天室,自拍,AV,情色,成人,情色,aio,sex,成人,情色

免費A片,美女視訊,情色交友,免費AV,色情網站,辣妹視訊,美女交友,色情影片,成人影片,成人網站,H漫,18成人,成人圖片,成人漫畫,情色網,日本A片,免費A片下載,性愛

情色文學,色情A片,A片下載,色情遊戲,色情影片,色情聊天室,情色電影,免費視訊,免費視訊聊天,免費視訊聊天室,一葉情貼圖片區,情色視訊,免費成人影片,視訊交友,視訊聊天,言情小說,愛情小說,AV片,A漫,AVDVD,情色論壇,視訊美女,AV成人網,成人交友,成人電影,成人貼圖,成人小說,成人文章,成人圖片區,成人遊戲,愛情公寓,情色貼圖,色情小說,情色小說,成人論壇


情色貼圖,色情聊天室,情色視訊,情色文學,色情小說,情色小說,臺灣情色網,色情,情色電影,色情遊戲,嘟嘟情人色網,麗的色遊戲,情色論壇,色情網站,一葉情貼圖片區,做愛,性愛,美女視訊,辣妹視訊,視訊聊天室,視訊交友網,免費視訊聊天,美女交友,做愛影片

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖

Anonymous said...

本土成人貼圖站大台灣情色網台灣男人幫論壇A圖網嘟嘟成人電影網火辣春夢貼圖網情色貼圖俱樂部台灣成人電影絲襪美腿樂園18美女貼圖區柔情聊天網707網愛聊天室聯盟台北69色情貼圖區38女孩情色網台灣映像館波波成人情色網站美女成人貼圖區無碼貼圖力量色妹妹性愛貼圖區日本女優貼圖網日本美少女貼圖區亞洲風暴情色貼圖網哈啦聊天室美少女自拍貼圖辣妹成人情色網台北女孩情色網辣手貼圖情色網AV無碼女優影片男女情色寫真貼圖a片天使俱樂部萍水相逢遊戲區平水相逢遊戲區免費視訊交友90739免費視訊聊天辣妹視訊 - 影音聊天網080視訊聊天室日本美女肛交美女工廠貼圖區百分百貼圖區亞洲成人電影情色網台灣本土自拍貼圖網麻辣貼圖情色網好色客成人圖片貼圖區711成人AV貼圖區台灣美女貼圖區筱萱成人論壇咪咪情色貼圖區momokoko同學會視訊kk272視訊情色文學小站成人情色貼圖區嘟嘟成人網嘟嘟情人色網 - 貼圖區免費色情a片下載台灣情色論壇成人影片分享免費視訊聊天區微風 成人 論壇kiss文學區taiwankiss文學區

Anonymous said...

2008真情寫真aa片免費看捷克論壇微風論壇大眾論壇plus論壇080視訊聊天室情色視訊交友90739美女交友-成人聊天室色情小說做愛成人圖片區豆豆色情聊天室080豆豆聊天室 小辣妹影音交友網台中情人聊天室桃園星願聊天室高雄網友聊天室新中台灣聊天室中部網友聊天室嘉義之光聊天室基隆海岸聊天室中壢網友聊天室南台灣聊天室南部聊坊聊天室台南不夜城聊天室南部網友聊天室屏東網友聊天室台南網友聊天室屏東聊坊聊天室雲林網友聊天室大學生BBS聊天室網路學院聊天室屏東夜語聊天室孤男寡女聊天室一網情深聊天室心靈饗宴聊天室流星花園聊天室食色男女色情聊天室真愛宣言交友聊天室情人皇朝聊天室上班族成人聊天室上班族f1影音視訊聊天室哈雷視訊聊天室080影音視訊聊天室38不夜城聊天室援交聊天室080080哈啦聊天室台北已婚聊天室已婚廣場聊天室 夢幻家族聊天室摸摸扣扣同學會聊天室520情色聊天室QQ成人交友聊天室免費視訊網愛聊天室愛情公寓免費聊天室拉子性愛聊天室柔情網友聊天室哈啦影音交友網哈啦影音視訊聊天室櫻井莉亞三點全露寫真集123上班族聊天室尋夢園上班族聊天室成人聊天室上班族080上班族聊天室6k聊天室粉紅豆豆聊天室080豆豆聊天網新豆豆聊天室080聊天室免費音樂試聽流行音樂試聽免費aa片試看免費a長片線上看色情貼影片免費a長片

Anonymous said...

"免費視訊美女520sexy girl
sogo論壇aa片免費看
免費線上 aa 片試看85CC
情色18 禁sex520免費a長片
av女優影片情色文學
日本av淫蕩人妻免費漫畫帝國
777美女dvd無碼av女優
視訊辣妹girl5320 貼片貼圖區
本土自拍影片qq 美美色網漫畫
百分百成人圖片avdvd
視訊辣妹找援交
dodo豆豆聊天室
成人影片下載免費線上a片
sex999日本美女寫真集
色情漫畫777美女dvdav
小護士免費 aa 片試看
網路自拍美女聊天室天堂
080聊天網桃園天堂
雪之深戀 080聊天網水之浪漫
sex888入口免費性影片觀賞
高中生援交偷拍自拍限制級色情 片
aa 片試看免費卡通
百分百成人情色圖片
嘟嘟情人網影片
內衣模特兒寫真成人圖貼
免費視訊78論壇
拓網學生族視訊777美女
辣妹有約辣妹no31314視訊
dudu sex免費 aa 片試看
成人a影片論壇
"

Anonymous said...

免費視訊聊天
ut聊天室辣妹視訊
kk777視訊俱樂部
UT影音視訊聊天室
吉澤明步
85cc免費影片
立花里子無碼
aaa片免費看短片
美女視訊
台南視訊,080情人網
日本免費視訊
aa片免費看
視訊網愛聊天室
影音視訊交友
咆哮小老鼠分享論壇
sex520免費影片
aio辣妺視訊
百事無碼a片
jp成人影片
免費av成人 情色
免費視訊美女色美眉部落格
168論壇視訊辣妹
免費色咪咪視訊網pc交友
s383視訊玩美女人
34c高雄視訊聊天
yam交友辣妹妹影音視訊聊天室
aaa俱樂部
jp成人
Show-live視訊聊天室
免費視訊辣妹
QQ美女視訊秀
live173影音視訊聊天室
真人視訊交友
辣妹妹影音視訊聊天室
倉井空免費影片
UT視訊美女交友
視訊美女 寫真
視訊情色網
亞洲東洋影片avdvd
ut聊天室kk俱樂部視訊
激情網愛聊天
秘密情人影音視訊網
av無碼,一夜情,偷拍,免費影片下載
色漫畫帝國sex888免費看影
拓網視訊交友
34c視訊網愛聊天室
xxx383美女寫真迷愛聊天
sex999免費影片兼職援交
辣妹視訊網
免費視訊78論壇
情色香港論壇
我愛78論壇情色情趣 商品
美女show-live視訊情色
美眉共和國080情人網
s383情色大網咖視訊
aaa免費看影片
kk777視訊俱樂部
小魔女影城
sexy diamond sex888入口
104免費成人情色文學小說
免費成人影片,g點
彩虹無碼av女優
成人免費視訊 完美女人
美女短片免費試看
tw33 影片交流
南台灣視訊網愛聊天室
sex888movie影城
18 禁亞洲名模瘋情
洪爺免費線上歐美A片段觀看
情人辣妹影片視訊直播
QQ美女視訊秀
hi5 tv免費影片sex貼片網
新浪視訊
日本視訊小魔女自拍
美女交友影音視訊聊天室
domain hilive.tv限制級
sex888免費看影片波霸美女寫真
love104影音live秀
甜心寶貝直播貼片自慰
捷克論壇
桃園援交小魔女自拍天堂
裸體高雄援交妹
gogo2sex桃園視訊妹
85cc情色視訊交友
視訊妹迷愛聊天
34c情人視訊網愛聊天室
南台灣視訊貓貓論壇
視訊美女
21sex美女視訊交友
34c美女寶貝視訊
免費a片線上觀看s383視訊
視訊交友90739,限制級,777美女dvd
免費成人影片,日本美女寫真集
080情人網,本土自拍貼圖
ut同志交友網
禁地論壇比基尼辣妹
dvd線上aa片免費看
show-live名模視訊
情人小魔女自拍
視訊自拍美女聊天室

Anonymous said...

85cc免費影城aa的滿18歲影片85cc免費影片aaa免費看影片aaaaa片俱樂部影片免費 a 片85cc免費影片aa影片下載城微風成人av論壇免費a片aaa片免費看影片aaa片免費看短片小魔女免費影片免費視訊聊天 a片免費看a 免費影片觀賞免費視訊聊天室微風成人85cc免費影片85cc成人影城免費成人視訊亞洲禁果影城aa的滿18歲影片A片-sex女優王國aaaaa片俱樂部免費卡通影片線上觀看線上免費a片觀看A片-sex女優王國情色偷拍免費A片免費A片免費看 aa的滿18歲影片aaa影片下載城日本免費視訊av俱樂部後宮0204movie免費影片免費 a 片ut聊天室辣妹視訊情色美女視訊聊天室免費卡通影片線上觀看 ut交友成人視訊免費A片av1688影音視訊天堂aaa的滿18歲卡通影片s383情色大網咖視訊美女館aaaa 片俱樂部免費a片卡通aaaa片免費看影片aaa片免費看短片 杜蕾斯成人UT影音視訊聊天室 免費視訊78論壇免費aaaaa片俱樂部影片aaaa彩虹頻道免費影片aa影片下載城色漫畫帝國kk777視訊俱樂部美女視訊5278論壇ut聊天室aio交友愛情館免費視訊聊天成人a圖片區小說頻道彩虹頻道免費影片jp成人小魔女免費影城免費 aa 片試看情色文學A片-無碼援交東京熱一本道亞洲東洋影片gay片免費下載卡通aa片免費看成人影片分享小魔女免費影片視訊高雄情人聊天室34c卡通美女a片免費試看av免費影片,視訊聊天go2av免費影片情色 網站sex女優王國高中生援交偷拍自拍限制級色情 片plus論壇080情人網免費av影片免費a片卡通浪漫月光論壇免費aa片avdvd無碼影音視訊交友 免費視訊辣妹情人視訊網免費視訊辣妹 免費視訊78論壇台灣kiss情色貼圖區sex免費看影片彩虹論壇免費視訊聊天室 咆哮小老鼠分享論壇月宮貼圖色妹妹嘟嘟情人色網日本美女寫真集,kk視訊成人情色 視訊21sexsexy辣妹視訊百分百成人情色圖片ut辣妹哈啦視訊聊天室 素人自拍免費影片線上觀賞論壇男人的最愛中國性愛城avdvd無碼aaa免費看影片bt電影下載,免費成人片免費a片卡通dudu sex

Anonymous said...

85cc免費影城 愛情公寓正妹牆川藏第一美女 成人影片 情色交友網 美女視訊 美女視訊 視訊情人高雄網 JP成人影城 383成人影城 aa片免費a片下載 a片線上看aa片免費看 ※a片線上試看※sex520免費影片※ aa片免費看 BT成人論壇 金瓶影片交流區 自拍美女聊天室 aa片免費a片下載 SEX520免費影片 免費a片 日本美女寫真集 sex520aa免費影片 sex520aa免費影片 BT成人網 Hotsee免費視訊交友 百分百貼影片區 SEX520免費影片 免費視訊聊天室 情人視訊高雄網 星光情色討論版 正妹牆 383成人影城 線上85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 85cc免費影城 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 免費視訊聊天室 85cc免費影片 85cc免費影片 080苗栗人聊天室 080苗栗人聊天室 080中部人聊天室 080中部人聊天室 免費a片下載 免費a片 AA片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 aa片免費看 日本av女優影片 av女優 av女優無碼影城 av女優 av女優 百分百成人圖片 百分百成人圖片 視訊情人高雄網 電話交友 影音電話交友 絕色影城 絕色影城 夜未眠成人影城 夜未眠成人影城 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 色咪咪影片網 免費色咪咪貼影片 免費色咪咪貼影片 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 色情遊戲 影音視訊交友網

Anonymous said...

視訊交友網 080視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ ※免費視訊聊天室※ 視訊聊天室 成人影音視訊聊天室 ut影音視訊聊天室 ※免費視訊聊天室※ 視訊ukiss聊天室視訊ukiss聊天室 視訊交友90739 視訊交友90739 情人視訊網 168視訊美女 168視訊美女 168視訊美女 視訊美女館 視訊美女館 免費視訊美女網 小高聊天室 小高聊天室 aio交友聊天室 aio交友聊天室 交友聊天室 交友聊天室 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 線上a片 免費線上a片 免費線上a片 嘟嘟成人網站 成人漫畫 情色文學 嘟嘟成人網 成人貼圖區 情色文學成人小說 微風成人區 情色貼圖區 免費視訊聊天 免費成人圖片區 愛情公寓 愛情公寓聊天室 寄情築園小遊戲 免費aa片線上看 aa片免費看 情色SXE聊天室 SEX情色遊戲 色情A片 免費下載 av女優 俱樂部 情色論壇 辣妹視訊 情色貼圖網 免費色情 聊天室 情人視訊聊天室 免費a片成人影城 免費a片-aa片免費看 0204貼圖區 SEX情色 交友聊天-線上免費 女優天堂 成人交友網 成人情色貼圖區 18禁 -女優王國 080視訊美女聊天室 080視訊聊天室 視訊交友90739 免費a片 aio 視訊交友網 成人影城-免費a片※免費視訊聊天※85cc免費影片日本線上免費a片 免費色咪咪影片免費色咪咪影片aaa片免費看影片aaa片免費看成人影城情人視訊高雄網sex520免費影片080聊天室080聊天室aa的滿18歲影片免費av18禁影片免費av18禁影片免費av18禁影片aa的滿18歲影片

Anonymous said...

有空歡迎來我家唷~感謝分享..加油喔!.......................................................